pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2023
  • 16 stycznia 2023
  • wyświetleń: 10743

[ZDJĘCIA] Maturzyści z PZS nr 2 zatańczyli poloneza

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

To był niezapomniany wieczór dla tegorocznych maturzystów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Ponad 200 osób bawiło się na studniówce największej szkoły ponadpodstawowej w powiecie pszczyńskim w Domu Przyjęć Markowy w Porębie.

Reklama

Studniówka Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie - 13.01.2023 · fot. Powiat


W studniówce Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie uczestniczyli uczniowie z osobami towarzyszącymi, grono pedagogiczne i zaproszeni goście. Najważniejsi byli oczywiście tegoroczni maturzyści. W tym roku szkolnym do 8 klas maturalnych - 6 klas technikum oraz 2 klas liceum uczęszcza 201 abiturientów.

Maturzyści podziękowali dyrekcji za troskę i możliwość kształcenia w dogodnych warunkach, a nauczycielom i wychowawcom za opiekę okazaną w czasie edukacji, otwieranie umysłów oraz przygotowanie do dorosłości. - Na ten dzień, a właściwie na ten wieczór czekaliśmy 4 lata. Już tylko symboliczne 100 dni dzieli nas od egzaminów maturalnych. Dzisiejszy wieczór to dobry początek do maturalnej wędrówki, początek do tego, by powspominać najweselsze i najtrudniejsze momenty w szkole - mówili uczniowie prowadzący studniówkę.

Starosta Barbara Bandoła i dyrektor szkoły Piotr Cygan życzyli maturzystom zabawy do białego rana i jak najlepszego przygotowania do najważniejszego egzaminu w życiu. - Za symboliczne 100 dni napiszecie maturę, ale teraz o tym nie myślcie. Miło szaleć, kiedy czas po temu. Ten wieczór to właśnie ten czas. Życzę Wam, abyście wykorzystali go jak najlepiej - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Na najważniejszym balu w swoim życiu oprócz tradycyjnego poloneza maturzyści zatańczyli również fantastycznego pokazowego walca wiedeńskiego. Zgodnie z tradycją uczniowie do tańca zaprosili nauczycieli, a później odtańczyli poloneza wspólnie ze swoimi osobami towarzyszącymi.

Wśród dziewczyn, które do balu przygotowywały się już od miesięcy, królowały długie suknie. Z kolei panowie, jak zwykle prezentowali się elegancko w tradycyjnych garniturach.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj