Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2023
  • 28 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3123

Żubrowisko ma już 20 lat! Powstanie płyta z utworami pszczyńskich kapel!

Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych w tym roku odbędzie się po raz 20.! Z okazji jubileuszu organizatorzy zapraszają zespoły z powiatu - aktywne i te, które zechcą się reaktywować - do nagrania specjalnej płyty oraz występu w wielkim jubileuszowym koncercie "Żubrowiska".

20 lat Żubrowiska


20 lat to szmat czasu. Przez te lata "Żubrowisko" ewoluowało z konkursu dla lokalnych kapel do dwudniowej imprezy, z przeglądem zespołów z całej Polski i finałowym koncertem gwiazd polskiego rocka na dużej scenie w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

W tym roku, z okazji 20-lecia "Żubrowiska" organizatorzy postanowili zaprosić do współpracy zespoły muzyczne wywodzące się z powiatu pszczyńskiego. - Chcemy przygotować specjalną, jubileuszową płytę z autorskimi utworami naszych zespołów. Zapraszamy zarówno te grupy, które są aktywne i te, które chciałyby się reaktywować specjalnie na tę okazję - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Promocja płyty będzie miała miejsce podczas tegorocznego "Żubrowiska" - 9 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Wtedy w koncercie finałowym ze swoimi utworami, ze specjalnie na tę okoliczność przygotowanymi aranżacjami wystąpią zespoły, które stworzą płytę. Będzie to świetny pszczyński akcent przed występem gwiazdy wieczoru "Żubrowiska", którą poznamy niebawem. - Chcemy przeżyć ten jubileusz z naszymi zespołami z powiatu pszczyńskiego. Zapraszamy do współpracy - mówi Kinga Pławecka-Bratek, naczelnik wydziału promocji Powiatu Pszczyńskiego.

Zespoły zainteresowane udziałem w nagraniu jubileuszowej płyty i w koncercie finałowym "Żubrowiska" proszone są o przesłanie informacji do 31 stycznia na adres: info@zubrowisko.pl

20 lat Żubrowiska

BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.