pless.pl

Wiadomości

  • 12 stycznia 2023
  • wyświetleń: 516

Agencje celne Grupy Raben

Materiał partnera:

Agencja celna jest instytucją usługową, współpracującą z przedsiębiorstwami, które zajmują się importem i eksportem towarów poza Unię Europejską. Pośredniczy również we wszystkich działaniach związanych z administracją celną. Agencje celne Grupy Raben zapewniają przedsiębiorcom pomoc w sprawnym procedowaniu formalności. Co jeszcze oferuje agencja celna Grupy Raben?

magazyn gadki 22 sm


Czym zajmuje się agencja celna?Dla przedsiębiorców, którzy sporadycznie importują lub eksportują towary, usługi celne mogą wydawać się zbędne. Jednak, jeżeli ilość towarów rośnie, agencja celna może okazać się niezbędna podczas dokonywania formalności. Wynika to z faktu, że prawo UE zmienia się dynamicznie, a profesjonalna agencja celna pomoże uniknąć niepotrzebnych pomyłek czy opłat. W tym przypadku warto skonsultować się ze specjalistą, który biegle porusza się po zawiłościach prawnych. Wówczas przedsiębiorcy mogą uniknąć niepotrzebnego stresu i zająć się rozwojem biznesu. Agencje celne Grupy Raben w ramach stałej współpracy świadczą kompleksowe usługi związane z odprawą celną. Należą do nich:

  • konsultacje z zakresu przepisów celno-podatkowych,
  • dokonywanie zgłoszeń celnych,
  • przedstawicielstwo w kontaktach z organami celnymi,
  • przygotowywanie deklaracji podatków akcyzowych,
  • obliczanie kwot należności przywozowych oraz wywozowych,
  • składanie wniosków urzędowych,
  • pomoc w trakcie przeładunku i magazynowaniu towarów w magazynach czasowego składowania.


Specjaliści z agencji celnych Grupy Raben pełnią rolę tłumaczy, komunikując się z właściwymi instytucjami w celu dopełnienia niezbędnych procedur związanych z importem lub eksportem towarów. W praktyce agent celny wykonuje niezbędną pracę za przedsiębiorcę, upewnia się, że dostarczył dane do zgłoszeń, sprawdza poprawność informacji i pilnuje terminów przesłania dokumentacji do urzędu celnego. Obowiązkiem importera jest zebranie odpowiednich dokumentów i dostarczenie ich do agencji celnej w celu przeprowadzenia odprawy.

Minimum obowiązków dla przedsiębiorcyWarto pamiętać, że agencja celna jest tylko reprezentantem przedsiębiorstwa. Właściciel firmy ponosi odpowiedzialność za towar i musi upewnić się, że może zostać wywieziony z kraju. Korzystając z usług agencji celnej przedsiębiorcy otrzymują niezbędne informacje dotyczące obrotu towarami z krajów UE oraz poza nią. W przypadku handlu z krajami wspólnoty sprawa jest o wiele prostsza - wystarczy deklaracja Intrastat. Jednak import z innych państw np. Chin, wymaga niezbędnych pozwoleń i załatwienia większej ilości spraw formalnych. To kolejny argument za tym, by rozpocząć współpracę z profesjonalną agencją celną. Korzystanie z usług agencji jest obligatoryjne, jednak warto mieć świadomość, że bez pomocy agenta przedsiębiorca ponosi pełną odpowiedzialność za znajomość prawa międzynarodowego.