Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2022
  • wyświetleń: 5801

Złote i srebrne medale Marty Bryły na Mistrzostwach Świata w Słowenii

3 złote i 3 srebrne medale - z takim dorobkiem 12-letnia Marta Bryła wróciła z ostatnich Mistrzostw Świata IDO WORLD CHAMPIONSHIPS Ballet, Jazz, Modern & Contemporary, które odbyły się w Słowenii.

Marta Bryła na Mistrzostwach Świata w Słowenii - 12.2022
Marta Bryła na Mistrzostwach Świata w Słowenii - 12.2022 · fot. Pineapple Media


W dniach od 28 listopada do 4 grudnia w Podčetrtek w Słowenii odbyły się Mistrzostwa Świata International Dance Organisation w stylach tańca balet, jazz oraz modern & contemporary dance. To zdecydowanie najważniejsze i ostatnie wydarzenie taneczne w tym roku, w którym wzięło udział ponad 2500 tancerzy z 25 krajów.

Marta Bryła na Mistrzostwach Świata w Słowenii - cz. 1 - 12.2022 · fot. Pineapple Media


3 złote i 3 srebrne medale - tak wysokie wyniki Marty są dowodem ogromnej pasji do tańca i nagrodą za ciężką, wieloletnią pracę. Za tym spektakularnym sukcesem stoi profesjonalna kadra trenerska w składzie:

  • Natalia Gap
  • Jakub Pokuta
  • Karol Mental
  • Alina Towarnicka
  • Martyna Dobosz.


To właśnie oni codziennie czuwają nad systematycznym rozwojem Marty w krakowskim klubie tańca Elita Dance Center.

Marta Bryła na Mistrzostwach Świata w Słowenii - cz. 2 - 12.2022 · fot. Pineapple Media


Mistrzostwa rozpoczęły się 28 listopada i trwały do 4 grudnia. Zaczęły się dla Marty wspaniale od zdobycia trzech złotych medali i tytułu Mistrzyń Świata w kategoriach:

  • Jazz Dance Group Children
  • Ballet Groups Children
  • Jazz Formation Children.


W kolejnych dniach młoda tancerka zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Świata w kategorii Ballet Open Classical Solos Female Children. Dalej, wraz z koleżanką Emilią Dubiel, zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Świata Modern & Contemporary Dance Duos Children, by w ostatnim dniu wraz z koleżankami wytańczyć drugie miejsce i tytuł Wicemistrzyń Świata w Modern & Contemporary Dance Groups Children.

Marta Bryła na Mistrzostwach Świata w Słowenii - cz. 3 - 12.2022 · fot. Pineapple Media


- To dla mnie najlepszy sezon, odkąd rozpoczęłam starty w wielkich imprezach i zawodach tanecznych w kraju i za granicą - mówi Marta Bryła.

- Czasu na odpoczynek nie miałam za dużo, bo równocześnie przygotowuję się już od wakacji z nowym repertuarem na kolejne występy krajowe i międzynarodowe - przyznaje.

- Jeszcze raz dziękuję trenerom, choreografom, rodzicom, sponsorom, koleżankom i kolegom z zespołu i reprezentacji Polski oraz wielu osobom, bez których nie udało by mi się osiągnąć tak wspaniałych sukcesów. Mam nadzieję, że podczas zbliżających się świąt więcej odpocznę i spędzę czas z rodziną i najbliższymi. Redakcji, czytelnikom oraz wszystkim tancerzom życzę zdrowych, spokojnych świąt w gronie najbliższych i wielu dobrych emocji, które przynosi nam ten czas - podsumowuje Marta.

Teraz aż do świąt Marta ćwiczy w Broadway Dance Center w Nowym Jorku.

Mistrzostw Świata IDO WORLD CHAMPIONSHIPS Ballet, Jazz, Modern & Contemporary,

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.