Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2022
  • wyświetleń: 4165

Przebudowano wieżę przeciwpożarową w nadleśnictwie

Nadleśnictwo Kobiór w listopadzie ukończyło modernizację dostrzegalni przeciwpożarowej w leśnictwie Promnice.

Przebudowano wieżę przeciwpożarową w nadleśnictwie Kobiór - 12.2022 · fot. Nadleśnictwo Kobiór


Inwestycję zrealizowano w ramach projektu "Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów".

Wieża została wyposażona w nowoczesną kabinę obserwatora z galeryjkę zewnętrzną, pozwalającą na rozszerzenie pola obserwacji oraz na szybsze i dokładniejsze zlokalizowanie pożaru, a tym samym na rozpoczęcie akcji gaszenia.

Jest to trzecia i ostatnia wieża ppoż. funkcjonująca w systemie obrony przeciwpożarowej nadleśnictwa, modernizowana w ramach tego projektu. Poprzednio - w 2017 roku wybudowano nową wieżę w leśnictwie Zgoń, która zastąpiła wieżę metalową, następnie w 2018 roku zmodernizowano dostrzegalnię w leśnictwie Wyry.

Lasy Nadleśnictwa Kobiór są zakwalifikowane do I i II strefy zagrożenia pożarowego i wykrywalność oraz właściwa lokalizacja dymów sygnalizujących pożar jest podstawą sprawnego systemu obrony przeciwpożarowej.

Koszt modernizacji promnickiej wieży to ponad 285 tysięcy zł brutto, z czego 207 tysięcy to współfinansowanie Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przebudowę wykonała firma P.B. Komin-Piec-Bud Majcherczyk i Wspólnicy Sp. j. z Bydgoszczy.

ar / pless.pl

źródło: Nadleśnictwo Kobiór

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.