pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2022
  • 16 grudnia 2022
  • wyświetleń: 7393

Nie ma poprawczaka, jest Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Nowa ustawa o resocjalizacji i wspieraniu nieletnich, która niedawno weszła w życie wprowadziła wiele zmian. Jedną z nich jest przekształcenie pszczyńskiego Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Okręgowy Ośrodek Wychowawczy.

Reklama

Okręgowy Ośrodek Wychowawczy - uroczystość poświęcenia - 13.12.2022 · fot. UM Pszczyna


Do okręgowych ośrodków wychowawczych trafiać będą osoby w wieku od 13 do 19 roku życia. Z założenie nie będą trafiać tam nieletni sprawcy poważnych przestępstw.

Jak tłumaczy dyrektor placówki Maciej Paź, w kierowanym przez niego ośrodku najważniejsze jest teraz wychowywanie, a nie izolacja. Do placówki w Łące będą także trafiać nieletni, którzy dopuścili się wykroczenia albo wykroczenia skarbowego oraz uciekinierzy z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w sytuacji, kiedy ukończyli oni 13 lat i przemawia za tym stopień demoralizacji nieletniego.

W poniedziałek, 13 grudnia arcybiskup koadiutor Adrian Galbas poświęcił placówkę. W uroczystościach udział wzięli burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, przedstawiciele parlamentarzystów, służb mundurowych, a także gminnych i powiatowych instytucji. Gości powitał dyrektor placówki Maciej Paź wraz z podopiecznymi.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.