pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 lipca 2006
  • wyświetleń: 16062

Kąpielisko w Łące zamknięte?

Kąpielisko w Łące zamknięte?


W poniedziałek inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach pobrali próbki wody z czterech akwenów, gdzie jak co roku są letnie kąpieliska. Kontrolowane są Paprocany, Jezioro Łąka, Łysina w Bieruniu i Gwaruś w Suszcu - pisze Dziennik Zachodni.

Stan wód w tych akwenach jest niski, stąd istnieje zagrożenie, że przy obecnych upałach pojawią się sinice. Takie badanie były przeprowadzane dwa tygodnie temu i wtedy nie wykazały zagrożenia.

We wtorek zamknięto już "Paprocany". Decyzja w sprawie pozostałych kąpielisk będzie wydana lada dzień. W wypowiedzi dla Dziennika Zachodniego Janina Ziebura z Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie stwierdziła, że na zbiorniku łackim najbardziej boimy się w tej chwili bakterii kałowych.

- Nie mamy tu przy plaży bieżącej wody, więc zagrożenie jest większe niż w Tychach. Jak tylko przyjdzie decyzja, wywiesimy czerwoną flagę i ustawimy barierki zakazujące kąpieli, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że mielibyśmy przymusowo wyciągać ludzi z wody.

Więcej w Dzienniku Zachodnim

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.