Wiadomości

  • 30 listopada 2022
  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 6139

Goczałkowice: przerwa nocna w oświetleniu ulicznym

Oświetlenie uliczne w Goczałkowicach-Zdroju codziennie w godzinach 0.00-3.00 będzie wyłączone.

oświetlenie, lampa uliczna, latarnia
Goczałkowice: przerwa nocna w oświetleniu ulicznym · fot. pixabay.com


Ustawą o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej samorządy zostały zobowiązane do ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Ograniczenie w grudniu br. ma wynieść 10 proc. w stosunku do średniej z lat 2018-2019, a w przyszłym roku - również 10 proc. w stosunku do zużycia z 2022 r.

W wyniku przeprowadzonych analiz gmina Goczałkowice-Zdrój wystąpiła z wnioskiem do spółki TAURON Nowe Technologie o całkowite wyłączenie oświetlenia ulicznego w godzinach 0.00-3.00 w punktach obsługiwanych przez spółkę. Ruch uliczny we wskazanych godzinach jest bardzo ograniczony - wskazują urzędnicy.

Prace związane z wprowadzeniem przerwy nocnej w oświetleniu ulicznym są prowadzone od poniedziałku, 28 listopada i potrwają około tygodnia. Informujemy, że przerwa nocna ma charakter zamierzony i nie stanowi usterki oświetlenia.

W związku z planowanym wyłączeniem oświetlenia ulicznego gmina prosi o zachowanie szczególnej ostrożności w godzinach nocnych.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.