Wiadomości

  • 30 listopada 2022
  • 25 grudnia 2022
  • wyświetleń: 9338

200 paczek dla małych Ukraińców - radość na twarzach dzieci

Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego w dniach 8-10 grudnia wsparli zbiórkę mikołajkową dla dzieci z terenów objętych wojną. Mikołajkowe prezenty sprawiły dużo radości dzieciom w Ukrainie. Starostwo powiatowe otrzymało zdjęcia od rodzin!

200 paczek dla małych Ukraińców - radość na twarzach dzieci - 12.2022 · fot. powiat


Organizator - powiat pszczyński - zaprosił wszystkich ludzi dobrej woli do podzielenia się darami serca z dziećmi w Ukrainie, które dorastają w bardzo trudnym czasie. Apel nie pozostał bez odzewu. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego podzielili się słodyczami, zabawkami i artykułami szkolnymi, z których powstało w sumie 200 paczek.

Przygotowano 200 paczek dla dzieci w Ukrainie. To dary mieszkańców - 12.2022 · fot. powiat


Większość wyjechała już w pierwszym transporcie na tereny objęte wojną w Ukrainie, drugi transport wyjedzie lada dzień, by do 19 grudnia trafić do dzieci. Właśnie tego dnia w Ukrainie przychodzi Mikołaj.

Akcję wsparły osoby prywatne - mieszkańcy powiatu pszczyńskiego, zaangażowały się także powiatowe szkoły - uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Wsparcie dla ukraińskich dzieci przygotowali także pracownicy Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Szukasz najlepszych prezentów, które można podarować mężczyznom, chłopcom, kobietom i dziewczynom na każdą świąteczną okazję? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! Na stronie Krampus.pl znajdziesz różne kategorie prezentów.*

* Artykuł zawiera lokowanie produktu.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.