Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1080

Zbiórka Zwierzęcej Arkadii na kastrację zwierząt

Fundacja "Zwierzęca Arkadia" prowadzi zbiórkę środków na kastrację zwierząt. Oprócz bezpośredniej pomocy potrzebującym zwierzętom i przyjmowaniu ich pod opiekę, jednym z głównych celów organizacji jest powszechna kastracja psów i kotów - by bezdomniaków rodziło się mniej. To ostatnie godziny trwania zrzutki. Liczy się każda złotówka!

Postrzelony kot z Piasku
Zbiórka Zwierzęcej Arkadii na kastrację zwierząt · fot. Fundacja Zwierzęca Arkadia


Opiekunki zwierząt chcą zebrać fundusze na kastracje kotów wolnożyjących w gminach w których nie ma na to żadnych dofinansowań z samorządów jak i dofinansowywać kastracje zwierząt właścicielskich - zgłasza się do nas wiele osób, których suki lub kotki rodzą co cieczkę/ruję, szukających pomocy w dofinansowaniu kastracji tych zwierząt.

- Ostatnio częściowo pokryliśmy koszty kastracji 6 psów z jednego domu - 2 suk i 4 samców. To generuje niemałe koszty na które nie mamy odłożonej puli pieniędzy, a jest to bardzo potrzebna inicjatywa - mówią przedstawicielki organizacji.

- Choć wielu może powiedzieć: skoro wzięli psy/koty to powinni sami zapłacić - a i owszem, też tak myślimy, ale wiemy też z doświadczenia, że jeśli my nie wesprzemy takiej kastracji w poszczególnych domach, to za chwilę na danej posesji będzie 30 zwierząt, które będzie trzeba odbierać interwencyjnie... Jak to mówią - lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego założyliśmy tę skarbonkę na ten właśnie cel. By móc bez zastanawiania się dofinansować lub w pełni sfinansować kastracje zwierząt spoza naszej fundacji - tłumaczą.

- Mamy nadzieję, że mimo wszystko, choć zbiórki kastracyjne nie cieszą się powodzeniem - tym razem uda się zebrać pulę pieniędzy, która pozwoli nam pokastrować bezdomność. Bo bezdomność bierze się z domów... - dodają.

Link do zbiórki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kastrujmy

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.