pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 25 listopada 2022
  • 28 listopada 2022
  • wyświetleń: 671

Węgiel dla mieszkańców gminy Pawłowice. Jest umowa z PGG

Gmina Pawłowice zawarła umowę z Polską Grupą Górniczą na sprzedaż węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych.

Reklama

węgiel
Węgiel dla mieszkańców gminy Pawłowice. Jest umowa z PGG · fot. pszczyna.tv


Umowa została zawarta na czas określony to jest do 31.12.2022 roku. PGG wyznaczyło dla Gminy Pawłowice następujące kopalnie: KWK ROW Ruch Marcel i KWK ROW Ruch Chwałowice, z których sukcesywnie będzie odbierany węgiel dla mieszkańców gminy Pawłowice.

Polska Grupa Górnicza zawnioskowała, aby odbiór węgla z kopalni był dokonywany przez Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW), gdyż procedura zamawiania węgla przez inne podmioty w PGG wymaga specjalnych pozwoleń i uprawnień, których uzyskanie może trwać nawet miesiąc.

W związku z powyższym Gmina zawarła umowę z Kwalifikowanym Dostawcą Węgla (KDW) - Składy Opałowe Stokłosa Sp. z o.o. Sp. K., który będzie odbierał węgiel z wyznaczonych kopalń i dostarczał go mieszkańcom gminy Pawłowice. Siedziba KDW: 44-336 Jastrzębie Zdrój, ul. Niepodległości 8c

Wnioski złożone przez mieszkańców są weryfikowane zgodnie z kryteriami określonymi w ustawie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych oraz w kolejności złożenia w Urzędzie Gminy Pawłowice.

Po pozytywnej weryfikacji złożonego wniosku osoby uprawione do zakupu węgla otrzymają wiadomość sms/telefon z informacją o konieczności zapłaty za węgiel.

Koszt 1 tony węgla wynosi 1.650,00 zł

Opłaty należy dokonać przelewem na konto Urzędu Gminy Pawłowice nr 49 8447 0005 0000 0013 2000 0001 (Bank Spółdzielczy w Pawłowicach). Wpłaty należy dokonać w terminie do 14 dni o daty otrzymania wiadomości sms/telefon. Po zaksięgowaniu wpłaty Urząd Gminy Pawłowice wystawi fakturę, którą przekaże do KDW. Osoby uprawnione do zakupu węgla otrzymają fakturę przy odbiorze węgla.

Terminy odbioru węgla będą ustalane indywidulanie przez KDW. Istnieje możliwość odbioru osobistego lub z usługą transportu w cenie 81,00 zł (brutto) za tonę na całym terenie gminy Pawłowice. Koszt transportu będzie dodatkowo płaty u KDW.

Mieszkańcy są proszeni, aby poinformowali Urząd Gminy Pawłowice o rezygnacji z zakupu węgla pomimo złożonego wniosku. Gmina Pawłowice zamawia węgiel sukcesywnie w zależności od zapotrzebowania w ilości minimalnej 25 ton i dokłada wszelkich starań, aby węgiel dotarł do mieszkańców w jak najszybszym terminie.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.