pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 25 listopada 2022
  • wyświetleń: 1174

Policyjne działania NURD w powiecie - 58 wykroczeń

W środę, 24 listopada policjanci pszczyńskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Łącznie na terenie powiatu pszczyńskiego policjanci ujawnili 58 wykroczeń.

Reklama

Policyjne działania NURD w powiecie - 58 wykroczeń - 24.11.2022 · fot. KPP Pszczyna


W powiecie pszczyńskim w akcji wzięło udział 10 policjantów z drogówki i 3 Wydziału Prewencji. Działania wspierali także funkcjonariusze Straży Miejskiej. Akcja była prowadzona w godzinach od 6.00 do 22.00. Podczas działań stróże prawa ujawnili 58 przypadków wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych.

Głównym celem prowadzonych działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" było podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród tej grupy użytkowników dróg, która w zdarzeniu drogowym jest najbardziej narażona na odniesienie poważnych obrażeń. Mundurowi prowadzili akcję tam, gdzie występuje najwięcej zagrożeń dla osób pieszych, rowerzystów czy kierujących hulajnogami elektrycznymi i gdzie najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Szczególnym nadzorem stróże prawa objęli okolice przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych, czyli miejsc szczególnych, gdzie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są uprzywilejowani, ale zarazem narażeni na ogromne niebezpieczeństwo w sytuacji nierespektowania obowiązujących przepisów przez kierujących pojazdami.

ar / pless.pl

źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.