Wiadomości

  • 23 listopada 2022
  • 26 listopada 2022
  • wyświetleń: 4863

Rozmawiali o bezpieczeństwie w rejonie boiska przy SP nr 6

W czwartek, 24 listopada o godzinie 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 w Pszczynie została zorganizowana debata społeczna pn. "Bezpieczeństwo w rejonie boiska szkolnego SP nr 6 w Pszczynie".

Rozmawiali o bezpieczeństwie w rejonie boiska przy SP nr 6 - 24.11.2022
Rozmawiali o bezpieczeństwie w rejonie boiska przy SP nr 6 - 24.11.2022 · fot. UM Pszczyna


Na spotkaniu, oprócz mundurowych i mieszkańców, nie zabrakło zastępcy burmistrza miasta Magdaleny Czarneckiej, dyrektor SP nr 6 Danuty Kuś oraz radnych: Moniki Rąby, Arkadiusza Gardiasza oraz Marka Szklorza.

Przypomnijmy - latem radni poruszyli temat wulgarnej młodzieży przesiadującej na terenie boiska. Wskazywali, że teren szkolny przy ul. Księżycowej w godzinach popołudniowych czy w weekendy powinien być przeznaczony dla dzieci i młodzieży z osiedla. Tymczasem mieszkańcy obawiają się wulgarnych nastolatków, którzy tam przebywają, piją alkohol, zostawiają bałagan i niszczą infrastrukturę. Do szczególnie niepokojącego zdarzenia doszło 5 sierpnia późnym wieczorem.

Butelki i puszki po alkoholu w szkolnych śmietnikach - os. Kolonia Jasna - 2021 rok · fot. Arkadiusz Gardiasz, Marek Szklorz


Więcej na ten temat piszemy w artykule Okupują szkolne boisko. Zachowują się agresywnie, piją alkohol

Rozmawiali o bezpieczeństwie w rejonie boiska przy SP nr 6 - 24.11.2022
Rozmawiali o bezpieczeństwie w rejonie boiska przy SP nr 6 - 24.11.2022 · fot. UM Pszczyna


W tej sprawie Komendant Powiatowy Policji zorganizował debatę społeczną, która odbyła się w czwartek, 24 listopada w szkole podstawowej. Oprócz funkcjonariuszy policji obecni byli: zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka, dyrektor SP nr 6 Danuta Kuś, radni Monika Rąba, Arkadiusz Gardiasz oraz Marek Szklorz. W spotkaniu udział wzięło kilku mieszkańców zainteresowanych sprawami bezpieczeństwa na osiedlu Kolonia Jasna.

- Kilkukrotnie dotychczas poruszano publicznie temat związany z bezpieczeństwem w rejonie boiska szkolnego przy SP nr 6 w Pszczynie. Zarówno mieszkańcy, jak i radni sygnalizowali problemy pojawiające się przede wszystkim latem i późną jesienią. Sprawę zna pszczyńska policja, która m.in. interweniowała i analizowała zgłoszenia dotyczące zakłócania porządku - mówią urzędnicy.

Incydent na szkolnym boisku - os. Kolonia Jasna - 05.08.2022 · fot. Arkadiusz Gardiasz, Marek Szklorz


W trakcie debaty policjanci przedstawili statystyki zgłoszeń i interwencji. Zachęcali do zgłaszania zaistniałych incydentów zarówno poprzez internetową mapę zagrożeń, jak i bezpośredni kontakt za pośrednictwem numeru 112. Spotkania pozwoliło na wymianę spostrzeżeń, które w przyszłości pozwolą wypracować optymalne rozwiązania.

Policjanci zadeklarowali zwiększoną liczbę patroli, dyrekcja szkoły wraz z zarządem osiedla natomiast zasygnalizowała chęć zamontowania dodatkowego oświetlenia oraz monitoringu. Współpraca wszystkich stron będzie zmierzała do tego, aby całkowicie wyeliminować potencjalne zagrożenia.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.