pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 lipca 2006
  • wyświetleń: 4164

Po paszport z nowymi zdjęciami!

Biuro paszportowe w Starostwie Powiatowym w Pszczynie od dziś (czwartek) nie przyjmuje wniosków o paszport ze zdjęciami, takimi jakie obowiązywały dotychczas - z uwiecznionym profilem. Można przynosić tylko nowe zdjęcia wykonane en face.

Nowe zdjęcia mają być większe - 3,5 na 4,5 centymetra. O wszystkich zmianach są poinformowani fotografowie w Pszczynie - oni wiedzą, jak wykonać zdjęcie według nowych, obowiązujących zasad.

Iza

--------------------

Informacja z 2006-07-21

Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Szymon Sekta informuje, że w związku z wprowadzaniem paszportów biometrycznych i zmianą rozporządzenia MSWiA w sprawie wzorów oraz trybów wydawania paszportów, od dnia 27 lipca będą obowiązywały nowe zdjęcia paszportowe według ściśle określonych wymogów.

Do wniosku paszportowego trzeba będzie załączyć dwie jednakowe fotografie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, mające dobrą ostrość oraz pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70 - 80% fotografii.

Fotografia ma przedstawiać osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzysłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.

Dotychczasowe zdjęcia paszportowe będą przyjmowane tylko do 26 lipca 2006r.

mot / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.