pless.pl

Wiadomości

  • 23 listopada 2022
  • wyświetleń: 218

Okna PCV - tanie dobre i na czas. Czy to możliwe?

Materiał partnera:

Okna PCV ciągle cieszą się największą popularnością. Nie trzeba ich zabezpieczać tak jak okien drewnianych, a jednocześnie są tańszym rozwiązaniem od aluminiowych. Wymiana okien często przekładana jest z miesiąca na miesiąc, zwłaszcza w okresie zimowym. Tymczasem okna PCV można wstawić także zimą i wcale nie trzeba ponosić wyższych kosztów, a jednocześnie można liczyć na wysoką jakość produktu. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

okna pcv warszawa


Okna PCV - dlaczego to dobry wybór przy wymianie okien także zimą?Nowe okna PCV nie muszą być ogromnym wydatkiem i na pewno przy termomodernizacji budynku mogą się sprawdzić. W końcu można wybrać nawet okna z pakietem trzyszybowym, a także dodatkową izolacją. Takie elementy zapewniają większy komfort termiczny. Nie od dziś wiadomo, że sporo ciepła może uciekać przez nieszczelne okna. Dlatego mimo, że jest sezon zimowy, to nie ma na co czekać. Warto zainwestować w nowe okna zimą. Czas oczekiwania w przypadku wyboru standardowych okien plastikowych nie jest długi, a można też liczyć na fachowy montaż. Warto wiedzieć, że okna plastikowe są odporne na wilgoć i niskie temperatury, jednak zwykle producenci nie zalecają ich montażu w temperaturze niższej niż minus 10 stopni. Ponadto przy montażu okien w zimie ekipa montażowa musi dostosować używaną piankę montażową do panujących warunków, czyli wybrać taką, która sprawdzi się w danej temperaturze. Zatem, gdy aura jest optymalna, można z powodzeniem montować okna PCV zimą i nie warto z tym zwlekać. W końcu przy nieszczelnych oknach trudno będzie dogrzać mieszkanie, a i zużycie energii cieplnej będzie mimo wszystko wyższe, podobnie jak rachunki za ogrzewanie czy też zużycie paliw przeznaczonych do pieców grzewczych.

Czy można wybrać tanie i dobre okna PCV? Jaki jest czas oczekiwania?Wybór firmy montującej okna PCV jest kluczowy. Interesują Was tanie, dobre okna, które zostaną wymienione w umówionym terminie? Sprawdźcie ofertę firmy Medrus - producent okien PCV Warszawa. Przede wszystkim wszystko odbywa się w krótkim czasie. Specjalista z firmy Medrus wykona precyzyjny pomiar, na podstawie którego zostaną wykonane okna pod konkretny wymiar. Oczywiście to klient decyduje o wszystkich szczegółach i żadne rozwiązanie nie jest narzucane z hasłem: "bo wszyscy tak robią". Dotyczy to choćby wyboru pakietów trzyszybowych. Jeżeli wymiana okien dotyczy mieszkania w bloku, to trzeba się zastanowić, czy takie rozwiązanie rzeczywiście się opłaca, bo wszystko zależy od tego czy opłata jest od metra kwadratowego, czy zamontowany jest licznik. Czas oczekiwania oczywiście zależny jest od ilości zamówień w danym czasie, ale zawsze jest dokładnie określany. Dzięki temu okna zostają przygotowane na ustalony termin, kiedy przychodzą monterzy i zajmują się wszystkim od A do Z. Zatem wywiozą także stare okna. Sam montaż zostanie wykonany precyzyjne i z dbałością o szczegóły. Specjaliści mogą też doradzić najlepsze rozwiązanie w zależności od budżetu jakim dysponuje się na wymianę okien.

Nie warto czekać do wiosny z wymianą okien, tym bardziej jeśli zima nie jest jakoś bardzo mroźna i nie ma przeszkód do przeprowadzenia takiego montażu. Nowe okna PCV mogą wpłynąć na większy komfort w mieszkaniu także jeśli chodzi o gromadzącą się w nim wilgoć. Źle zaizolowane okna to w końcu nie tylko chłód we wnętrzu, ale i podwyższona wilgotność, co może wiązać się z możliwością pojawienia się pleśni i grzybów na ścianach. Nie warto zatem zwlekać i warto już dziś umówić się na konsultację w sprawie wymiany okien.