pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2022
  • wyświetleń: 3856

Wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle

Kierujący iveco, pomimo czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wjechał na przejazd kolejowy. To niebezpieczne zachowanie 57-latka zauważyli policjanci pszczyńskiej drogówki.

Reklama

kolej, szlaban, rogatka, pociąg, sygnalizator, światła
Wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle · fot. pixabay.com


Mimo licznych apeli, zarówno policjantów, jak i pracowników kolei, wciąż znajdują się kierowcy, którzy nie zachowują ostrożności na przejazdach kolejowych. Jednym z nich okazał się 57-letni kierowca samochodu marki Iveco. Zlekceważył on migające czerwone światło nadawane przez sygnalizator i wjechał na przejazd przy ulicy Bieruńskiej w Pszczynie, gdy zapory już się opuszczały.

Bezpośrednimi świadkami nieodpowiedzialnego zachowania mężczyzny byli policjanci drogówki, którzy po zdarzeniu zatrzymali kierowcę do kontroli. Zgodnie z nowym taryfikatorem, mundurowi nałożyli na mieszkańca Będzina mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych. Ponadto do jego konta dopisano dodatkowych 15 punktów karnych.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych. Przypominamy - do wypadków na terenach kolejowych dochodzi w 99% z winy kierowców i należą one do tych szczególnie tragicznych w skutkach. Błąd popełniony na terenie kolejowym może być ostatnim, jaki popełni się w życiu - mówią pszczyńscy policjanci.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.