pless.pl

Wiadomości

  • 18 listopada 2022
  • wyświetleń: 303

Odwyk alkoholowy, narkotykowy i lekowy

Materiał partnera:

Problem uzależnień dotyka kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Odwyk alkoholowy, narkotykowy lub lekowy pozwala na zmierzenie się z nałogiem i daje szansę na odnalezienie właściwej drogi do zdrowia. W tym celu należy znaleźć odpowiednie miejsce, w którym można przepracować problemy. Leczenie to proces, który trwa miesiącami, a nawet latami. Jak przebiega i czy daje szansę na powrót do zdrowia?

odwyk alkoholowy


Czym jest detoks?Detoks to pierwszy krok do odtrucia organizmu. Polega na zastosowaniu środków farmakologicznych, których dawki są stopniowo zmniejszane, by ograniczyć ryzyko wystąpienia syndromu odstawienia. Zarówno odwyk alkoholowy (https://medjol.pl/terapia/odwyk-alkoholowy), jak i narkotykowy, czy lekowy to proces, w którym cały organizm oczyszcza się z toksyn. Już po kilku godzinach narządy podejmują szybszą pracę, a po paru tygodniach regenerują się w pełni. Dzięki temu alkohol, substancje odurzające czy leki zostają usunięte z organizmu. Kolejnym krokiem jest przejście przez terapię. Pod okiem profesjonalnego psychologa lub psychoterapeuty pacjent przepracowuje swoje problemy i uczy się na nowo funkcjonować bez konieczności sięgania po alkohol czy inne wspomagacze.

Jak wygląda odwyk alkoholowy?Warto pamiętać, że skuteczny odwyk jest przeprowadzany pod ścisłą, całodobową kontrolą personelu medycznego z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu można zminimalizować skutki choroby odstawiennej i zmniejszyć występowanie niekomfortowych dolegliwości. Dodatkowo pacjent powinien być przebadany przez lekarza, który określi stan zdrowia. Tak kompleksową opiekę zapewnia profesjonalny ośrodek odwykowy. Z dala od domu, bodźców, czy toksycznego środowiska można kompleksowo przejść przez wszystkie etapy leczenia. Dzięki temu leczenie narkomanii (https://medjol.pl/leczenie/narkomanii), lekomanii czy alkoholizmu jest efektywne, a po powrocie do domu łatwiej pracować dalej nad samym sobą.

Warunki w ośrodku odwykowymW trakcie leczenia odwykowego w ośrodku zamkniętym pacjenci mają do dyspozycji odpowiednio wyposażone pokoje, a także przestrzeń wspólną z wieloma udogodnieniami. W ośrodku Medjol (https://medjol.pl/), gdzie dookoła roztaczają się lasy, można w pełni skupić się na swoich problemach i nieustannie liczyć na wsparcie terapeutów. Dzięki efektywnej współpracy i silnej chęci zmiany ponownie można stanąć na nogi. Dodatkowo prywatny ośrodek leczenia uzależnień Medjol oferuje również weekendy wspomagające. To turnusy, które pomagają nad sobą w dalszym ciągu pracować i zachęcają do dalszej walki o zdrowie i relacje w rodzinie.

W trakcie procesu leczenia każdy podopieczny ma fachową pomoc medyczną, wsparcie terapeutyczne, dyskrecję i anonimowość, dlatego warto podjąć leczenie w specjalistycznym ośrodku. Terapia połączona z detoksem pozwala osiągnąć najlepsze efekty. Po zakończeniu pobytu warto skorzystać z terapii wspomagającej. Dzięki temu można wytrwać w trzeźwości, a w razie zwątpienia ponownie skorzystać z pomocy lekarza.