Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2022
  • 16 grudnia 2022
  • wyświetleń: 5195

Odśnieżanie dróg powiatowych i wojewódzkich - telefony

Za odśnieżanie dróg powiatowych odpowiada brygada Powiatowego Zarządu Dróg, wsparta przez firmę zewnętrzną.

Akcja "Zima": utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich
Akcja "Zima": kto odpowiada za utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich? · fot. powiat


Podczas akcji "Zima" brygada Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie zajmie się odśnieżaniem większości, bo ponad 160 km dróg powiatowych i znajdujących się przy nich chodników na terenie gmin: Pszczyna, Miedźna, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór oraz dróg powiatowych w gminie Suszec. Działania PZD wspierać będzie konsorcjum firm Marbud i Darko.

Gmina Pawłowice sama zajmie się koordynowaniem oraz nadzorowaniem akcji "Zima", utrzymując drogi powiatowe i chodniki na swoim terenie. Szczegóły w artykule: Akcja zima w gminie Pawłowice - kto jest odpowiedzialny?

Gmina Suszec zajmie się odśnieżaniem chodników. Pieniądze na ten cel przekaże powiat pszczyński.

Roboty na drogach wojewódzkich wykona wyłonione w przetargu konsorcjum firm Marbud i Darko.

PZD dysponuje trzema własnymi pługopiaskarkami na ciągnikach rolniczych, mikrociągnikiem do odśnieżania chodników oraz ładowarką. Z kolei konsorcjum firm zapewni co najmniej cztery piaskarko-solarki z pługiem hydraulicznym oraz pięć samochodów ciężarowych z pługami, do tego pług wirnikowy oraz sprzęt do odśnieżania chodników.

Odśnieżanie będzie odbywało się według określonego standardu drogi, co oznacza, że pługi pojawią się w pierwszej kolejności na drogach o największym natężeniu ruchu.

Informacja dotycząca Akcji Zima w sezonie 2022/2023 - ważne telefonyDrogi wojewódzkie i powiatowe  • Dyżurny PZD Pszczyna, tel.: 501 716 376
  • Dyżurny wykonawcy - Konsorcjum: Lider - Marbud Marek Dobosiewicz z siedzibą w Orzeszu 43-180, ul. J. Poniatowskiego 6, Członek - Darko Dariusz Drążkiewicz z siedzibą w Rudzie Śląskiej 41-706, ul. Zamenhofa 8/31, tel.: 607 531 542
  • Gmina Pawłowice - odpowiedzialni z ramienia Urzędu Gminy: Dariusz Kempny, Marek Garbocz, tel. 32 475 63 33, 32 475 63 35
  • Gmina Suszec - odpowiedzialni z ramienia Urzędu Gminy: koordynator Adam Orszulik tel. 693 204 203; Sabina Obłój tel. 32 449 30 50.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.