pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2022
  • wczoraj, 17:27
  • wyświetleń: 1275

[ZDJĘCIA] Wodny plac zabaw na Osiedlu Pawłowice gotowy!

Latem na Osiedlu Pawłowice będzie można schłodzić się na Wodnym Placu Zabaw!

Reklama

Wodny plac zabaw na Osiedlu Pawłowice - 17.11.2022
Wodny plac zabaw na Osiedlu Pawłowice - wagonik górniczy · fot. UG Pawłowice


Za Osiedlowym Domem Kultury, nieopodal miasteczka ruchu drogowego, została wygospodarowana spora przestrzeń, w której znajduje się wiele wodnych atrakcji przyciągających swoją barwą i różnorodnością. Są tam między innymi fontanny, armatki wodne i spryskiwacze. Plac został wyposażony w przebieralnie oraz 3 brodziki wejściowe, każdy z prysznicem, dzięki czemu schłodzimy się, zanim rozpoczniemy wodną zabawę.

Obok znajduje się wagonik górniczy wypełniony węglem podarowany przez KWK Pniówek, który został odpowiednio zabezpieczony i przystosowany do użytkowania. Z wagonika wypływa woda wprost na ścieżkę z kamieni. Spacer po takiej ścieżce to idealny sposób na masaż stóp. Wodny plac otoczony jest murkiem z siedziskami.

Wodny plac zabaw na Osiedlu Pawłowice - 17.11.2022
Wodny plac zabaw na Osiedlu Pawłowice - 17.11.2022 · fot. UG Pawłowice


Zabudowane zostały również elementy małej architektury tj. ławki, kosze, stojaki na rowery. Woda tryskająca z urządzeń będzie spełniać wszystkie parametry wodny basenowej. Pod ziemią została zamontowana stacja uzdatniania wodny wraz z częścią technologiczną. Cała wodna strefa jest ogrodzona i oświetlona, ma także zamontowany monitoring wizyjny. Nawierzchnia wokół placu jest wykonana z kostki brukowej, ale pozostał również teren zielony, gdzie nasadzono 11 drzew, które w przyszłości zagwarantują wypoczywającym naturalny cień.

Wodny plac zabaw na Osiedlu Pawłowice - 17.11.2022
Wodny plac zabaw na Osiedlu Pawłowice - 17.11.2022 · fot. UG Pawłowice


Wodny Plac Zabaw to miejsce przede wszystkim dla najmłodszych dzieci, które pod opieką rodziców będą mogły korzystać z wodnych atrakcji, ale również dla każdego, kto ma chęć i chciałby się schłodzić w upalne dni. Inwestycja została zakończona jesienią, dlatego otwarcie jej dla mieszkańców odbędzie się w przyszłym roku, najprawdopodobniej 1 czerwca. W pobliżu Wodnego Placu Zabaw znajduje się również siłowania na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci oraz już wcześniej wspomniane miasteczko ruchu drogowego.

Wodny plac zabaw to pierwsza zakończona inwestycja w gminie Pawłowice, która otrzymała dofinansowanie w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt budowy wodnej atrakcji to 3 508 367,67 złotych, z czego 2,7 mln zł pochodzi z rządowego funduszu. Gmina otrzymała również darowiznę z Fundacji JSW w wysokości 150 tys. zł.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.