pless.pl

Wiadomości

  • 17 listopada 2022
  • wyświetleń: 223

Sejfy - niezbędne wyposażenie dla biura

Materiał partnera:

Sejfy biurowe skutecznie zabezpieczają ważne dokumenty, gotówkę czy wartościowe przedmioty przed osobami postronnymi, które mogą je wykraść i wykorzystać. W asortymentach wielu firm znajdziemy również modele, które wyróżniają się wysokimi wskaźnikami pożarowymi, co oznacza, że zawartość sejfu będzie bezpieczna również w przypadku pożaru. Bez względu na to, czy sejf znajduje się w dużej firmie, hotelu, lokalu usługowym czy domowym biurze trzeba dopasować go do potrzeb przedsiębiorstwa i przechowywanych w nim rzeczy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze!

sejfy do firmy


Zakup sejfu - co warto wiedzieć?Kupując sejf do firmy, należy wziąć pod uwagę szereg istotnych parametrów tj. pojemność, rozmiar, waga, jakość materiałów, klasa odporności, rodzaj zamka, ochrona przeciwpożarowa, gwarancja itp. Trzeba także określić zawartość, jaka będzie przechowywana w sejfie oraz miejsce jego ustawienia. Najważniejszą funkcją produktów z tej kategorii jest oczywiście zapewnianie bezpieczeństwa dokumentacji i kosztowności. Radzimy więc dokładnie przyjrzeć się ościeżnicy, drzwiom, zamkom oraz warstwom bezpieczeństwa różnych modeli.

Gdzie umieścić sejf?Sejfy najlepiej umieścić w dyskretnym miejscu, do którego dostęp mają jedynie nieliczni, uprawnieni do tego pracownicy. Nie należy zatem ustawiać ich w przestrzeni open space czy pomieszczeniu ogólnodostępnym. Jedną z bezpieczniejszych opcji jest zdecydowanie się na lekki sejf meblowy, który można umieścić w prywatnym gabinecie w biurku lub szafie, co pozwala na odpowiednie zamaskowanie skrytki. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie w pomieszczeniu sejfu wolnostojącego, który może być przymocowany do ściany lub podłoża i charakteryzuje się wysoką klasą bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Sejf a bezpieczne przechowywanie dokumentów- Przedsiębiorcy są zobowiązani do przechowywania różnych dokumentów podatkowych i księgowych, a także danych osobowych oraz umów z klientami czy podwykonawcami. Przepisy nie określają jednak sposobu, w jaki powinny być gromadzone, przez co porządek w dokumentacji pozostawia wiele od życzenia. - mówi Aleksandra Zawadzka, ekspert ds. BHP w firmie EMPORO. - Aby zapewnić dobrą organizację w biurze, spełnić wymogi prawne, a także zabezpieczyć cenne dane przed zniszczeniem czy kradzieżą, warto zdecydować się na specjalne sejfy na dokumenty lub nośniki danych.

Papierowa dokumentacja oraz informacje przechowywane na nośnikach danych tj. zewnętrzne dyski, płyty CD/DVD czy taśmy streamoerowe ulegają szybkiego spaleniu podczas pożaru. Niestety wypłacone odszkodowanie będzie niewielkim pocieszeniem po utracie cennych danych, dlatego najlepiej zainwestować w sejfy ognioodporne, gwarantujące ochronę przed pożarem i zalaniem. W zależności od potrzeb można dopasować takie rozwiązania, które ochronią zawartość schowka na 30, 60, a nawet 120 minut zabezpieczając cenne dokumenty czy przedmioty przed panującą wokół sejfu ekstremalnie wysoką temperaturą podczas pożaru.