pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2022
  • 19 listopada 2022
  • wyświetleń: 2505

Sprzedawał w internecie podrabiane zestawy diagnostyczne

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą pszczyńskiej komendy zatrzymali w środę, 16 listopada 42-latka, który jest podejrzany o sprzedaż w internecie podrabianych zestawów diagnostycznych do samochodów. Szacunkowa wartość oryginalnych produktów to ponad 30 tys. złotych.

Reklama

Sprzedawał w internecie podrabiane zestawy diagnostyczne
Sprzedawał w internecie podrabiane zestawy diagnostyczne · fot. KPP Pszczyna


16 listopada mundurowi złożyli podejrzewanemu wizytę. Podczas przeszukania pomieszczeń stróże prawa natrafili na 2 nielegalne urządzenia oraz laptop, który zawierał nielegalne oprogramowanie. Policjanci skontaktowali się ze specjalistą przeszkolonym w zakresie rozpoznawania oryginalnych produktów, który jednoznacznie stwierdził, że zabezpieczone przedmioty nie są autentyczne.

Jak wstępnie oszacowano szacunkowa wartość oryginalnych produktów to ponad 30 tys. złotych. 42-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego usłyszał zarzut z art. 305 ust. 1 Ustawy o Prawa Własności Przemysłowej, za co grozi do 2 lat więzienia. Ponadto wobec mężczyzny zastosowano zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłych kar.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.