pless.pl

Wiadomości

  • 16 listopada 2022
  • wyświetleń: 526

Jak zmienić zawód? Ciekawe kursy, które pomogą Ci znaleźć pracę

Materiał partnera:

Zastanawiasz się nad zmianą pracy - ale w taki sposób, by nie mieć więcej do czynienia z dotychczas wykonywanym zajęciem? Każdemu może zdarzyć się zawędrować na swojej ścieżce kariery do miejsca, które okazało się zdecydowanie błędną drogą! Na szczęście nigdy nie jest to ślepy zaułek. Rozwiązaniem pozwalającym sprawnie się przebranżowić i szybko znaleźć pracę w nowym zawodzie są kursy jednoroczne, w których nauczanie trwa w praktyce 10 miesięcy. A jaki kurs warto zrobić? Podpowiadamy!

Linkhouse


Jaki kurs warto zrobić? Kursy gwarantujące pracę

Wybór kursów jednorocznych jest obecnie naprawdę spory. Można naliczyć co najmniej kilkanaście ciekawych kierunków, co doskonale widać po ofercie kursów stacjonarnych w szkołach Żak. Aby zatem ułatwić Ci drogę do tego, jak zmienić zawód na przyjemne, pewne i dochodowe zajęcie, wybraliśmy cztery roczne kursy gwarantujące pracę.
  • Kurs jednoroczny - Rejestratorka medyczna


Rejestratorka medyczna to świetny wybór dla osób, które chciałyby związać swoją zawodową przyszłość ze służbą zdrowia. Jeżeli nie widzą przy tym samych siebie w roli lekarza, a tym bardziej nie mają możliwości ukończenia wieloletnich studiów medycznych ze specjalizacją, to droga do pracy w branży zdrowotnej wcale nie zostaje zamknięta.

Rejestratorki medyczne mają bieżący kontakt z pacjentami, umawiając ich na wizyty, kierując do odpowiednich gabinetów lekarskich czy stanowiąc pieczę nad ich dokumentacją, a także wykonują część zadań administracyjnych. Co więcej, aby pracować jako rejestratorka, wystarczy ukończyć jednoroczny kurs - nie trzeba mieć żadnego dodatkowego wykształcenia medycznego. A możliwości zatrudnienia są po nim naprawdę spore! Można pracować między innymi w publicznych i prywatnych gabinetach lekarskich, przychodniach, szpitalach, poradniach specjalistycznych czy centrach medycznych.

  • Kurs jednoroczny - Stylistka paznokci


Hybrydy, żele, akrylożele, manicure i pedicure - jeżeli każde z tych słów jest Ci dobrze znane, a malowanie paznokci zawsze sprawiało Ci przyjemność, to kurs stacjonarny na stylistkę paznokci może być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. W ciągu zaledwie 10. miesięcy nauki w trybie weekendowym poznasz teorię dbania o piękny wygląd dłoni i paznokci swoich przyszłych klientem, a także zdobędziesz wszystkie umiejętności praktyczne potrzebne do wykonywania pracy stylistki. Po ukończeniu tego rocznego kursu bez wątpienia znajdziesz pracę, stylistki są bowiem potrzebne zawsze i w wielu miejscach: od gabinetów i salonów kosmetycznych, przez centra urody i hotele, aż po charakteryzatornie oraz salony odnowy biologicznej. Można też prowadzić prywatną praktykę!

  • Kurs jednoroczny - Wizażystka/stylistka


Kurs wizażystka/stylistka to kolejna propozycja dla miłośników piękna, którzy poszukują dobrze płatnego, pożądanego na rynku pracy zawodu. Nie da się ukryć, że w ostatnich latach stale przybywa osób, które przykładają coraz większą wagę do swojego wizerunku. Prywatni styliści i wizażyści współpracują z większymi oraz mniejszymi influencerami, modelami, tancerzami, coachami, pracownikami korporacji, osobami pracującymi w telewizji czy politykami - ale też "zwykłymi ludźmi", którzy chcą zmienić swój dotychczasowy styl lub przygotować do ważnego wydarzenia. Pracy dla osób po kursie wizażu i stylizacji z całą pewnością nie będzie zatem brakować. Mogą prowadzić prywatną praktykę, ale też zatrudnić się w charakteryzatorni, salonie kosmetycznym, stacji telewizyjnej, teatrze, agencji artystycznej oraz wielu innych miejscach.

  • Kurs jednoroczny - Social media manager


Kursy gwarantujące pracę z opcją zdalną? To bez wątpienia social media manager! Może być idealną ścieżką zawodową dla młodych rodziców, którzy muszą jednocześnie pracować i zajmować się dzieckiem, a także osób zwyczajnie kochających social media i marketing internetowy. Do zadań social media managera należy między innymi budowanie wizerunku marki w sieci, tworzenie contentu zgodnego z obowiązującymi trendami (dbanie o real time marketing) czy moderowanie komentarzy pod postami, filmami i live’ami. A że marketing internetowy nieustannie się rozwija, to pracy dla specjalistów od social mediów nie zabraknie prawdopodobnie nigdy! Przydają się między innymi w agencjach kreatywnych, digitalowych, PR-owych i influencerskich, a także w działach marketingu w firmach z każdego sektorach - plus mogą prowadzić własną firmę.