pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2022
  • wyświetleń: 3412

[ZDJĘCIA] Złote, Diamentowe i Żelazne Gody w Goczałkowicach

W Urzędzie Gminy świętowano w środę 16 listopada Złote, Diamentowe i Żelazne Gody. Wójt Gabriela Placha wręczyła Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom, które obchodzą 50-lecie ślubu.

Reklama

Złote, Diamentowe i Żelazne Gody w Goczałkowicach - 16.11.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W sali Urzędu Gminy zebrały się dziś pary, które w tym roku świętują 50-lecie, 60-lecie oraz 65-lecie pożycia małżeńskiego. Wspaniałych jubilatów powitała Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

- W tym roku mija 50, 60 i 65 lat od chwili, w której związaliście się Państwo węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie wzajemnie miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście, choć w ciągu tych lat było wiele chwil pięknych, radosnych, ale także smutnych, przykrych - powiedziała wójt Gabriela Placha.

- Dziękuję za wszystko, czego przez te lata dokonaliście w Waszym wspólnym życiu: za miłość, ofiarność, wychowanie dzieci, za przykład życia - dodała wójt. Pogratulowała pięknych jubileuszy, życzyła dalszych wspaniałych chwil w małżeństwie oraz zdrowia.

Parom świętującym Złote Gody wójt wręczyła przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gabriela Placha pogratulowała także parom, które w tym roku obchodzą Diamentowe i Żelazne Gody.

Naszych wspaniałych jubilatów zaproszono na obiad oraz poczęstunek. Z okazji 30-lecia gminy Goczałkowice pokazana została prezentacja o historii Goczałkowic. O dobry nastrój gości zadbała Otylia Trojanowska, Ślązaczka Roku 2009, która opowiadała zabawne historie, dzieliła się też wspomnieniami z lat dzieciństwa.

50-lecie pożycia małżeńskiego świętują w tym roku: Antonina i Adam Fajtowie, Maria i Elwin Grajcarkowie, Jadwiga i Eugeniusz Krzepinowie, Krystyna i Stefan Miedziokowie, Helena i Roman Piszczkowie, Józefa i Tadeusz Rudzińscy, Gertruda i Zdzisław Salostowiczowie, Anna i Bronisław Stollerowie, Maria i Zdzisław Wichowie, Barbara i Marian Wróblowie.

60-lecie pożycia małżeńskiego świętują w tym roku: Waleria i Jerzy Furczykowie, Gertruda i Paweł Herokowie, Margot i Stanisław Hochułowie, Czesława i Szczepan Jonkiszowie, Marta i Teofil Kozikowie, Krystyna i Jan Matonogowie, Ella i Wincenty Młodzikowie, Maria i Mieczysław Pieprzykowie, Bronisława i Tadeusz Raszkowie, Zofia i Marian Wilczkowie.

65-lecie pożycia małżeńskiego świętują w tym roku: Lesław i Kazimiera Nowiccy, Julia i Józef Wieliczkowie.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.