pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2022
  • 18 listopada 2022
  • wyświetleń: 5346

Mandaty dla trzech kierowców motocykli crossowych

Trzech kierowców motocykli crossowych zostało zatrzymanych przez pszczyńską drogówkę przed wjazdem do lasu. Podczas kontroli mundurowi nałożyli na mężczyzn mandaty karne w związku z brakiem tablic rejestracyjnych.

Reklama

Mandaty dla kierowców motocykli crossowych
Mandaty dla kierowców motocykli crossowych · fot. KPP Pszczyna


O problemie rozjeżdżania hałdy i pszczyńskich lasów zaalarmował mundurowych mieszkaniec za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W odpowiedzi policjanci połączyli siły ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Kobiór.

Służby sprawę potraktowały priorytetowo. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. W środę policjanci pszczyńskiej drogówki zatrzymali 3 kierowców crossów, którzy jechali w kierunku lasu w Suszcu. Ustalili, że byli to 30-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego i dwóch mężczyzn w wieku 40 i 33 lat z Chorzowa.

Podczas przeprowadzonej kontroli stróże prawa zwrócili uwagę na stan techniczny motocykli crossowych, który był niewłaściwy, ponieważ pojazdy były bez tablic rejestracyjnych. W efekcie każdy z kierowców otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych.

Na tym jednak nie koniec, przypominamy, że miłośnicy jazdy po lasach nie mogą czuć się bezkarni. Policjanci, wspierani przez strażników leśnych w dalszym ciągu będą powtarzać wspólne działania. Wszystko po to, aby zwalczyć tego rodzaju leśne szkodnictwo.

Mundurowi działają wspólnie, jak również każdy we własnym zakresie. Prace zmierzające do eliminowania z dalszej jazdy osób, które nie mają uprawnień do kierowania tego typu sprzętem lub jeżdżą po terenie, na którym jest to zabronione, mają różnorodny charakter. Funkcjonariusze podczas służby wykorzystują nowe technologie. Wykonywane zdjęcia i filmy znacznie ułatwiają dotarcie do właściciela quada lub crossa.

Przypominamy, że wjazd quadami i crossami do lasu jest zabroniony.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.