pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2022
  • 25 listopada 2022
  • wyświetleń: 3567

[ZDJĘCIA] "Śniadanie u Tiffany’ego" w Centrum Przesiadkowym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

Młodzi artyści ze Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia zachwycili aktorskimi kreacjami podczas jesiennej edycji projektu "Przesiądź się na Kulturę". W czwartkowy wieczór, 24 listopada widzowie zgromadzeni w budynku obsługi podróżnych Centrum Przesiadkowego w Pszczynie zobaczyli spektakl "Śniadanie u Tiffany’ego" oparty na opowiadaniu Trumana Capote’a.

Reklama

Spektakl "Śniadanie u Tiffany’ego" w Centrum Przesiadkowym - 24.11.2022 · fot. powiat


Opowieść, którą znamy z filmu z Audrey Hepburn w roli głównej, wybrzmiała zupełnie inaczej. Współczesna forma oraz zachowanie oryginalnej fabuły pozwoliło widzom pokochać Holly na nowo. W rolę marzycielskiej bywalczyni salonowej wcieliła się rewelacyjna Wiktoria Urbaniec, a towarzyszyli jej: Weronika Bryła, Natalia Kaczmarek, Katarzyna Koczy, Julia Widera oraz Mateusz Ledwoń. Narratorowi głosu udzielił Jakub Pieczka, który odpowiada również za reżyserię i adaptację tekstu.

Podczas spektaklu można było wesprzeć zbiórkę na rzecz Gai Operchalskiej z Łąki. 2,5-latka zmaga się z wieloma wadami wrodzonymi, a rodzice największą walkę toczą o wzrok dziewczynki.Nie było to ostatnie spotkanie z teatrem w tym roku! 8 grudnia Stowarzyszenie "take tam" wystąpi ze spektaklem "O ślepym pingwinie i kulawej papudze". Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci.

Spektakle są częścią projektu "Przesiądź się na kulturę" organizowanego przez Powiat Pszczyński. To inicjatywa, która umożliwia lokalnym artystom prezentowanie swoich umiejętności - latem przed budynkiem, a jesienią w budynku obsługi podróżnych odbywają się koncerty i spektakle. Wnętrze jest również przestrzenią dla wystaw malarstwa i fotografii. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj