pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2022
  • wyświetleń: 1363

[ZDJĘCIA] Piesi bezpieczniejsi na aktywnych przejściach

W Pawłowicach w ciągu ul. Wodzisławskiej zostały doświetlone trzy przejścia dla pieszych. Pojawiło się przy nich również aktywne oznakowanie pionowe oraz poziome grubowarstwowe.

Reklama

Piesi bezpieczniejsi na aktywnych przejściach - 11.2022 · fot. powiat


Teraz będzie jeszcze bezpieczniej na "zebrach". W obrębie trzech przejść dla pieszych w ciągu ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach w rejonie skrzyżowania z ul. Górniczą, Prostą i Mickiewicza pojawiło się aktywne oznakowanie pionowe. Migające znaki ostrzegają kierowców o zbliżającym się do pasów pieszym. Przy przejściach zostały zamontowane również latarnie z oprawami w technologii LED, które po zmroku lepiej rozświetlają otoczenie. Wykonano też oznakowanie poziome grubowarstwowe.

Koszt prac - projektu i wykonania - wyniósł niemal 168 tys. zł. Na przeprowadzenie zadania Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie pozyskał 52 tys. zł dofinansowania w ramach programu realizowanego przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych. Resztę potrzebnych środków zabezpieczyły Powiat Pszczyński oraz Gmina Pawłowice.

- Na ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach panuje duży ruch, aktywne przejścia dla pieszych pojawiły się w najbardziej newralgicznych miejscach - w rejonie szkoły i punktów handlowych. Dają sygnał kierowcy, że na przejściu pojawi się pieszy. Kierujący ma szansę zareagować wcześniej i szybciej - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

- Zaletą aktywnego przejścia dla pieszych jest fakt, że nie świeci w sposób ciągły. Migające światło wymusza na kierującym reakcję - dodaje.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.