pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2022
  • 16 listopada 2022
  • wyświetleń: 3819

[FOTO] Ślubowanie i nadanie stopni uczniom klas o profilu mundurowym

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie miała miejsce gala ślubowania uczniów klas o profilu mundurowym. W poczet licealistów zostali uroczyście przyjęci uczniowie pierwszej klasy, a uczniowie klas drugich i trzecich otrzymali akty mianowania na wyższy stopień w edukacji mundurowej.

Reklama

Ślubowanie i nadanie stopni uczniom klas o profilu mundurowym - 09.11.2022 · fot. KPP Pszczyna


W czwartek, 9 listopada uczniowie klas mundurowych z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystość miała podniosły charakter, a całość odbywała się tradycyjnie, według ceremoniału wojskowego. W dalszej części Dyrektor PZS nr 2 w Pszczynie, Piotr Cygan wraz z szefem pszczyńskiej komendy insp. Grzegorzem Bonalskim i wychowawcą klasy Anną Szyszką-Kozińską wręczali odpowiednio akty nominowania na stopień: młodszego kadeta, kadeta i starszego kadeta.

Po uroczystym nadaniu stopni głos zabrał Dyrektor szkoły, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej bryg. Radosław Radkowski, a następnie Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie, który życzył uczniom sukcesów w nauce oraz wyraził nadzieję, że wśród kadetów znajdą się osoby, które zasilą w przyszłości policyjne szeregi.

Uczniowie klasy policyjnej poznają historię formacji, analizują wybrane zagadnienia z zakresu prawa, poznają ustawę o policji oraz dowiadują się, na czym polega służba na różnych stanowiskach w poszczególnych pionach policji.

Dodatkowe przedmioty to wspomniane już prawo policyjne, a z zajęć praktycznych - samoobrona. Po ukończeniu szkoły mundurowej można kontynuować edukację na dowolnym kierunku studiów, a następnie wstąpić w szeregi policji. Należy pamiętać, że w służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna. Wszystkich zainteresowanych pszczyńscy policjanci zachęcają do zapoznania się z zasadami rekrutacji na stronie:
slaska.policja.gov.pl/kat/rekrutacja/212502,Rekrutacja.html

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.