pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2022
  • wyświetleń: 1005

Święto Niepodległości w Goczałkowicach-Zdroju

Wójt, przewodniczący Rady Gminy i strażacy przed pomnikiem "Ku czci poległych za Ojczyznę", Wieczornica z patriotycznymi pieśniami, promocja publikacji z okazji 30-lecia gminy, śpiewanie hymnu i składanie kwiatów pod pomnikiem - tak obchodzono w gminie Goczałkowice-Zdrój Święto Niepodległości.

Reklama

Święto Niepodległości w Goczałkowicach-Zdroju - 11.11.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Obchody Święta Niepodległości w Goczałkowicach-Zdroju rozpoczęliśmy w czwartek, 10 listopada śpiewaniem pieśni patriotycznych. Podczas Wieczornicy w Gminnym Ośrodku Kultury zaprezentowali się uczestnicy zajęć warsztatowych GOK. Nie zabrakło pieśni ważnych dla historii naszego kraju.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania nowego wydawnictwa pt. "Nasza historia - 30 lat samorządności gminy Goczałkowice-Zdrój /1992-2022/". W roku jubileuszu 30-lecia Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury wydały publikację, która opisuje najważniejsze wydarzenia, inwestycje, osiągnięcia trzech minionych dekad. Jest ona bogato ilustrowana aktualnymi, ale również archiwalnymi zdjęciami. To swego rodzaju zwieńczenie roku jubileuszu w naszej gminie.

Podczas promocji wydawnictwa o nowej publikacji opowiadały osoby zaangażowane w jej powstanie: Barbara Solarska - pszczyńska pisarka, poetka, autorka wielu lokalnych publikacji, Zofia Szołdra - dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, Ewelina Sowa-Mrzyk z Gminnego Ośrodka Kultury, Radosław Jeleń - kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Paweł Komraus z Urzędu Gminy.

W spotkaniu udział wzięli m.in. wójt Gabriela Placha, Tadeusz Lazarek, przewodniczący Rady Gminy oraz Małgorzata Paszek, radna Rady Gminy.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.