pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2022
  • wyświetleń: 2139

Dojadą na pola wyremontowaną drogą

Rolnicy mogą już korzystać ze zmodernizowanej ulicy Stenclówka w Studzionce w dojeździe do swoich gruntów.

Reklama

Dojadą na pola wyremontowaną drogą - 14.11.2022 · fot. powiat


Odcinek o długości 2,5-km od skrzyżowania z ul. Jedności w kierunku Stenclówki i Czarnych Dołów zyskał nową nawierzchnię tłuczniową. Zakres prac w Studzionce obejmował również wzmocnienie podbudowy, wykonanie zatok mijankowych oraz pozostałych robót towarzyszących. Wykonała je firma Kamrat ze Studzionki.

Remont ul. Stenclówka był możliwy dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Powiat Pszczyński ze środków Województwa Śląskiego na budowę i modernizację lokalnych dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych, które pokryło 60% wartości inwestycji. Pozostała kwota pochodzi z budżetu samorządu powiatowego.

Ostateczny koszt zadania wyniósł blisko 725 tys. zł.

- Zmodernizowaliśmy 2,5-km odcinek drogi powiatowej, aby ułatwić mieszkańcom dojazd do swoich gruntów. Warunki poprawiły się. Teraz droga posłuży nie tylko rolnikom, ale również rowerzystom - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego i dodaje, że Powiat Pszczyński stara się wykorzystać każdą szansę na pozyskanie środków zewnętrznych, aby jak najbardziej odciążyć powiatowy budżet i realizować jak najwięcej inwestycji.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.