pless.pl

Wiadomości

  • 10 listopada 2022
  • wyświetleń: 932

Zestawy LEGO City jako wymarzony prezent dla młodych budowniczych

Materiał partnera:

Nie będzie żadną tajemnicą, gdy powiemy, iż dzieci są niezwykle kreatywne. Ich wyobraźnia nie jest niczym ograniczona tak jak w przypadku dorosłych. Młode osoby potrafią wymyślić doskonałą zabawę na podstawie zaledwie paru elementów. Ważne jednak jest, aby dbać o prawidłowy rozwój dziecka, chociażby zapewniając mu dostęp do zabawek, które nie tylko pozwolą mu na długie godziny zabawy, ale przy tym pomogą rozwinąć zdolności manualne, oraz takie cechy jak cierpliwość czy wytrwałość. Wszystkie te elementy doskonale spełniają szeroko pojęte zestawy LEGO.

klocki lego


Krótka historia klocków LEGOCo prawda obecnie klocki LEGO zyskały sławę już praktycznie na całym świecie. Serii, które wyszły spod tego loga, jest całe mnóstwo i nie ma chyba osoby, która ani razu nie ułożyłaby, ani jednej budowli z tych małych elementów, lub chociaż nie widziała licznych zestawów stojących na sklepowych półkach. Nie zawsze jednak tak było.

Sam początek marki miał miejsce w 1932 roku, gdzie na terenie Danii Ole Kirk Christiansen otworzył swoją pierwszą fabrykę zabawek. Wtedy były one jeszcze wykonywane z drewna, co w późniejszym okresie uległo zmianie. Z kolei sama nazwa LEGO po raz pierwszy padła dwa lata później, to jest w 1934 r. Asortyment produkowanych przez firmę zabawek stale się zwiększał, na co wpływ miał wciąż rosnący popyt na różnego rodzaju zabawki. Aż wreszcie nastał ten dzień! Rok 1949 zaowocował pierwszym, choć jeszcze dość prymitywnym, modelem plastikowych klocków.

Dlaczego zestawy LEGO zyskały tak dużą popularność?Z czasem produkt ten trafiał do coraz szerszej liczby odbiorców i zyskiwał coraz większą rzeszę zwolenników. Dzieci szybko je pokochały, a rodzice dostrzegli szereg zalet takich zestawów. Przede wszystkim poprzez zabawę młodzi mogli się uczyć i nabywać umiejętności niezbędne w okresie dojrzewania. Układanie zestawów nie zawsze bowiem jest proste. Wymaga wysiłku i zaangażowania. Dzięki temu dzieci wykształcają zdolności logicznego myślenia, współpracy z innymi oraz koncentracji.

LEGO City- sam stwórz własne miasto marzeń!Jedną z serii, które podbiły serca zarówno maluchów, jak i starszych odbiorców, jet właśnie edycja LEGO City. Dzięki nim można poczuć się niczym prawdziwy architekt i zaprojektować własne miasto. To czy znajdzie się tam komisariat policji, rynek czy może nawet lotnisko, zależy tylko od własnych upodobań. Jednak nawet pojedynczy zestaw może posłużyć do odgrywania niesamowitych scenek czy historii pełnych przygód. Jak bowiem wspomniano, dziecięca wyobraźnia nie ma granic! Właśnie dlatego warto sięgnąć po zestawy LEGO City i dać dziecku niezapomniane chwile oraz zabawę na długie godziny.