pless.pl

Wiadomości

  • 10 listopada 2022
  • wyświetleń: 314

Jak urządzić funkcjonalny garaż?

Materiał partnera:

Garaż to pomieszczenie typowo gospodarcze. To przede wszystkim miejsce, gdzie parkujemy samochód, ale w garażu przechowujemy też sprzęty turystyczne, sportowe i ogrodowe, narzędzia oraz różne rzeczy, na które nie ma miejsca w domu.

garaż


Choć z garażu korzystamy codziennie, nie poświęcamy mu większej uwagi. Aby garaż był funkcjonalnym pomieszczeniem i aby panował w nim porządek, trzeba odpowiednio go zaaranżować. Właściwe zagospodarowanie przestrzeni garażu wpływa na komfort osób korzystających z tego pomieszczenia.

Dobrze dobrane mebleWażną rolę pełnią odpowiednio dobrane meble garażowe. To głównie regały, szafki i organizery na narzędzia i akcesoria. Dzięki nim można posegregować i uporządkować wszystkie przedmioty przechowywane w garażu.

Najlepszym rozwiązaniem są meble metalowe. Regały metalowe np. ze sklepu e-regaly.pl i metalowe szafki to meble charakteryzujące się wysoką wytrzymałością, są łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Charakteryzują się też wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zadrapania, zarysowania, nie szkodzi im duże obciążenie.

W przypadku organizerów dużą popularnością cieszą się rozwiązania z plastiku. Można je zamontować na ścianie oszczędzając cenną przestrzeń w garażu.

Gdy mamy do dyspozycji garaż o niewielkich rozmiarach, warto zamontować na ścianach haki garażowe. Można powiesić na nich opony, rowery, narty, drabiny, akcesoria do sprzątania. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce na podłodze, a to sprawi, że łatwiej będzie poruszać się w garażu i nie będziemy niczego szukać.

Strefa do majsterkowaniaGaraż to idealne miejsce do majsterkowania. Strefa przeznaczona pod warsztat powinna być oddzielona od strefy przechowywania samochodu, aby podczas wykonywania prac warsztatowych nie uszkodzić auta. Niezbędnym elementem wyposażenia strefy warsztatowej jest stół lub blat roboczy. W przypadku garażu o niewielkim metrażu najlepiej wybrać stół rozkładany, który można złożyć i schować po zakończeniu prac warsztatowych.

OświetleniePrzy urządzaniu funkcjonalnego garażu nie wolno zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Niezbędne są lampy oświetlające cały garaż. Potrzebne jest też dodatkowe oświetlenie części warsztatowej.

Garaż o dużych rozmiarachGaraż o ponadstandardowych rozmiarach to idealne miejsce na spiżarnię, domową siłownię, pralnię, miejsce rozrywki. Trzeba tylko oddzielić te miejsca i zabezpieczyć je przed zapachem spalin.