pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 13 listopada 2022
  • wyświetleń: 1700

Wyścig przełajowy Suszec Cross odwołany

Polski Związek Kolarski poinformował o odwołaniu Suszec Cross (UCI C2) - jednego z trzech polskich wyścigów przełajowych, wpisanych do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Reklama

Wyścig przełajowy Suszec Cross odwołany
Wyścig przełajowy Suszec Cross odwołany · fot. FB Marek Konwa


Oprócz wyścigów z cyklu Pucharu Świata i Telenet Superprestige w Belgii, w Polsce miały odbyć się dwie imprezy wpisane do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej, będące jednocześnie kolejnymi seriami Super Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. W sobotę 26 listopada zawodniczki i zawodnicy mieli rywalizować w Suszec Cross, a dzień później w Bryksy Cross w Gościęcinie. Niestety pierwsza z imprez została odwołana, o czym poinformował Polski Związek Kolarski za pośrednictwem swojej strony internetowej.

- Powodem takiej decyzji jest wycofanie się sponsorów i bardzo trudna sytuacją gospodarcza w kraju - czytamy w krótkim oświadczeniu Związku.

Na skutek odwołania Suszec Cross, kolejnym, a zarazem ostatnim, międzynarodowym, polskim wyścigiem przełajowym UCI w tym sezonie będzie wspomniany Bryksy Cross w Gościęcinie, zaplanowany na na 27 listopada. Najbliższa odsłona przełajowego Pucharu Polski odbędzie się 5 listopada we Włoszakowicach, w ramach wyścigu "Cześć i Chwała Zwycięzcom" dla uczczenia 104. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

ar / pless.pl

źródło: naszosie.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.