pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2022
  • 15 listopada 2022
  • wyświetleń: 7785

Zbiórka i kwesta na odbudowę domu po pożarze

Została otwarta zbiórka na odbudowę domu rodziny poszkodowanej w pożarze. Będzie prowadzona również kwesta. W pomoc włączyli się przyjaciele, strażacy, uczniowie i rada sołecka.

Reklama

Dom w Krzyżowicach po pożarze - 11.2022 · fot. archiwum rodzinne


O pożarze domu na terenie Krzyżowic piszemy więcej w artykule [FOTO] Pożar domu. Budynek nie nadaje się do użytkowania.

Zbiórkę w serwisie zrzutka.pl utworzyli znajomi rodziny.

- Około godziny 4.00 nad ranem 6 listopada w Krzyżowicach (gmina Pawłowice) doszło do pożaru domu naszych znajomych Kasi i Piotra. Kiedy wybuchł pożar rodzice wraz z trójką dzieci i babcią spali gdy nagle obudził ich dym i huk strzelającego drewna. Droga ucieczki została odcięta przez trawiący ogień i dzięki szybkiej reakcji sąsiadów udało się ewakuować wszystkich przez okno z pokoju na piętrze za pomocą drabiny - relacjonuje Aleksandra Maicher-Kamińska.

Piotr razem z Kasią prowadzą przydomowy sklep z częściami do maszyn rolniczych. Rodzina dopiero co zmierzyła się z potworną chorobą nowotworową Piotra, który niedawno zaczął odzyskiwać siły i stawać na nogi, a tymczasem spotkała ich kolejna tragedia...

Zniszczenia są bardzo duże. W pierwszej kolejności niezbędne są do odbudowy dach, stolarka okienna i drzwiowa oraz ocieplenie budynku, aby przetrwać zbliżającą się zimę.

Obecnie rodzina korzysta z pomocy bliskich i ludzi dobrej woli. Będzie wdzięczna za każdy grosz wpłacony na odbudowanie czterech kątów.

Zbiórkę można wesprzeć pod poniższym linkiem:Również Ochotnicza Straż Pożarna z Krzyżowic włącza się w pomoc rodzinie. Druhowie zachęcają do wsparcia internetowej zbiórki. Zapowiadają, że będzie prowadzona również kwesta stacjonarna przed kościołem w Krzyżowicach, organizowana przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krzyżowicach, parafię, Radę Sołecką oraz OSP Krzyżowice:

  • 19 listopada (sobota) na mszy o 17:00,
  • 20 listopada (niedziela) na mszach o 7:00, 9:00 oraz 11:00.


Loading...

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.