pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 listopada 2022
  • 16 listopada 2022
  • wyświetleń: 2993

Tworzy się pszczyńska grupa na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

Trwają zapisy chętnych osób z regionu, które chciałyby wziąć udział w międzynarodowym spotkaniu młodych z całego świata w Lizbonie. Od września tworzy się pszczyńska grupa, której liderem jest ks. Marcin Głąbek, wikariusz z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie.

Reklama

Światowe Dni Młodzieży, ŚDM, pielgrzymka, flaga
Młodzież z Pszczyny na Światowych Dniach Młodzieży 2016 · fot. wiktoria / pless.pl


Światowe Dni Młodzieży od 36 lat są okazją do wspólnej zabawy i poznania się młodych ludzi. Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem spotkania był św. Jan Paweł II, następnie kontynuował je papież Benedykt XVI, a teraz Franciszek. Ostatnie Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Panamie dwa lata temu. Kolejne będą miały miejsce w wakacje przyszłego roku w stolicy Portugalii.

Ich przewodnim hasłem są słowa: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem" (Łk 1,39). Do udziału w tym wydarzeniu szczególnie zaproszone są osoby w wieku od 14 do 35 lat. W ramach organizowanego wyjazdu, po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży, grupa z naszego miasta planuje również zwiedzanie Portugalii i czas na wypoczynek.

Warto dodać, że pszczyńska młodzież, która już zapisała się na wyjazd, organizuje akcje "Pszczyna wspiera młodych", dzięki którym stara się zebrać środki finansowe na wyjazd do Portugalii. Ostatnio młodzi prowadzili sprzedaż kremówek, a w niedzielę, 13 listopada przy parafii Podwyższenia Krzyża św. w Pszczynie sprzedawali rogale świętomarcińskie. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony zostanie na ich wakacyjny wyjazd.

  • Termin wyjazdu: 25.07-09.08.2023 r.
  • Cena: 4800 zł (w tym noclegi, wyżywienie, bilety lotnicze itp.)


Jak zapisać się do pszczyńskiej grupy?

Tworzy się pszczyńska grupa na Światowe Dni Młodzieży

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.