pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 13 listopada 2022
  • wyświetleń: 1122

Wystawa malarstwa Andrzeja Wajdy w centrum przesiadkowym

W budynku Centrum Przesiadkowego w Pszczynie można oglądać wystawę obrazów, których autorem jest Andrzej Wajda, członek Pszczyńskiego Klubu Plastyków "Zdrzadełko".

Reklama

Wystawa malarstwa Andrzeja Wajdy w centrum przesiadkowym - 11.2022 · fot. powiat


Na wystawę składa się blisko 40 obrazów lokalnego artysty. Tematyka prac Andrzeja Wajdy związana jest z przede wszystkim z Pszczyną - na swoich obrazach przedstawia uroki architektury i parku zamkowego. Uprawia głównie malarstwo akwarelowe i akrylowe.

Uczestniczył w wielu konkursach m.in. w Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka i Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej. Jego prace prezentowane są na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Andrzej Wajda urodził się 8 stycznia 1948 roku w Pszczynie, gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Po studiach pracował w Zakładzie Elektroniki Górniczej w Tychach, a następnie w Biurze Projektów Zaplecza Górniczego w Pszczynie.

Wystawa jest częścią projektu "Przesiądź się na kulturę". To seria wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Powiat Pszczyński przy Centrum Przesiadkowym i nie tylko. W ramach projektu zorganizowane zostały plenerowe koncerty z udziałem uzdolnionej młodzieży, lokalnych zespołów i chórów oraz wystawy.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.