pless.pl

Wiadomości

 • 7 listopada 2022
 • wyświetleń: 399

Pralka idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Na jakie nowoczesne funkcje zwrócić uwagę?

Materiał partnera:

Pranie ręczne dawno odeszło do lamusa, ale wybór odpowiadającej naszym potrzebom pralki jest często nie lada wyzwaniem. Jakich cech i funkcji powinniśmy dziś poszukiwać w urządzeniu piorącym, aby cieszyć się nieskazitelne czystymi ubraniami i tkaninami?

nowe pralki automatyczne


Stopień zaawansowania technologicznego w dzisiejszym sprzęcie AGD, szczególnie w pralkach automatycznych sprawia, że nie tylko na "Franię", ale i modele sprzed 15-20 lat patrzymy jak na coś archaicznego. Obecnie znakomita większość pralek automatycznych to już piorące komputery wyposażone w sztuczną inteligencję, która uczy się naszych nawyków w czyszczeniu odzieży i domowych tekstyliów - ręczników, pościeli, zasłon czy narzut.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pralki, aby zdecydować się na model, który będzie jak najlepiej dopasowany do naszych potrzeb? Dokładnie opisane nowe pralki automatyczne ze szczegółowymi informacjami przydatnymi przy zakupie znajdziemy w Internecie m.in. na stronie Top Pralki. My skupmy się na nowoczesnych funkcjach i programach oferowanych przez producentów.

Top pralki w 2022 roku - na jakie nowoczesne funkcje warto zwrócić uwagę przy zakupie?Bardzo przydatną funkcją jest w dzisiejszych pralkach automatyka wagowa, dzięki której urządzenie automatycznie oblicza czas prania, ilość zużytej wody i potrzebnego detergentu do wsadu dostosowując ustawienia również do typu odzieży (np. materiału) i rodzaju zabrudzeń. W ten sposób nie musimy głowić się nad właściwymi ustawieniami prania - sprzęt zrobi to za nas.

Warto również rozglądać się za modelem pralki wyposażonym w generator pary. Odświeżanie parowe tkanin czy pranie parą jest bardzo przydatne, szczególnie, gdy mamy w domu małe dzieci lub zwierzęta - pozwala na szybkie usunięcie drobnoustrojów, zmniejsza zagniecenia na odzieży i pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Sztuczna inteligencja w pralkach - przydatna czy zbędna nowinka?Producenci pralek dwoją się i troją, aby zaspokoić potrzeby fanów technologicznych nowinek - spora część dostępnych na rynku modeli pralek posiada rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję, dzięki opcji Wi-Fi, NFC bądź dedykowanym do obsługi maszyny aplikacjom.

Dziś możemy zdecydować się na zdalne sterowanie pralką przy pomocy smartfona, a jedną z bardziej przydatnych funkcji jest automatyczna diagnostyka w oparciu o AI, co pozwala wykryć ewentualne błędy systemu czy mechaniczne usterki, zanim pralka będzie wymagała wizyty serwisanta.

W "inteligentnych" pralkach zastosowano niezwykle skomplikowane rozwiązania jak wyposażony w dziesiątki tysięcy informacji dotyczących użytkowania pralki moduł SI, który pozwala na takie dostosowanie ustawień, by móc wyprać umieszczone w maszynie ubrania lub tekstylia w jak najkrótszym czasie i przy jak najmniejszym zużyciu energii, wody i detergentów.

Warto pamiętać, że taki sprzęt nie należy jednak do tanich - tak zaawansowane technologicznie urządzenia to nowość na rynku.

Wśród ciekawszych rozwiązań zastosowanych w najnowszych modelach pralek znajdują się: • automatyczne dozowanie detergentów do prania
 • inteligentne tryby prania dla alergików/małych dzieci
 • dokładne rozpuszczanie płynu do prania/proszku/kapsułek do prania dla ochrony sprzętu i struktury tekstyliów
 • opcja zmiękczania wody - szczególnie przydaje się w domach, w których woda ma wysoki udział minerałów (tzw. twarda woda); chroni pralkę przed nadmiernym odkładaniem się kamienia i osadów
 • pranie błyskawiczne - pozwala na odświeżenie tkanin w mniej niż pół godziny
 • sygnalizacja zbyt dużej ilości środka piorącego
 • pranie i suszenie 2w1 - taką funkcję posiadają nie tylko pralko-suszarki
 • tryb "łatwe prasowanie" - zmniejsza szybkość wirowania przy dostatecznym odsączeniu wody
 • odroczenie startu prania - przydaje się szczególnie, gdy chcemy zaoszczędzić na prądzie, korzystając z taryfy nocnej
 • opcja wkładania i wyciągania wsadu w cyklu prania
 • manualne ustawienie temperatury prania
 • pranie z użyciem piany nasyconej powietrzem/pranie "bąbelkami" (np. Eco Bubble)
 • zraszanie prania/redukcja piany
 • tryb prania typu Vario Perfect - pozwala na skrócenie czasu prania do 60 procent bądź redukcję zużycia energii do 40 procent
 • elektroniczne zabezpieczenie łazienki przed zalaniem
 • zabezpieczenia przed dziećmi - blokada drzwi, blokada przycisków, podwójna szyba w drzwiach pralki


Oferta nowoczesnych pralek na rynku sprzętu AGD jest tak duża, że praktycznie każdy z nas może wybrać urządzenie najlepiej dopasowane do swoich potrzeb.

Trzeba pamiętać, że na ostateczną cenę pralki składają się w dużej mierze zastosowane funkcje i rozwiązania technologiczne - im jest ich więcej i im są bardziej nowoczesne, tym pralka będzie droższa.

Aby dopasować sprzęt warto - przed udaniem się do sklepu stacjonarnego lub ruszeniem na łowy w Internecie - zajrzeć na specjalistyczne strony dotyczące pralek i sprzętu AGD. Dzięki temu uda się nam szybko i unikając rozczarowania dobrać urządzenie do naszych oczekiwań.