pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 7 listopada 2022
  • wyświetleń: 608

[ZDJĘCIA] Nowe oświetlenie boiska w Studzienicach

Zakończyła się budowa oświetlenia przy boisku sportowym LKS-u Studzienice. Inwestycja została zrealizowana w ramach konkursu "Inicjatywa sołecka".

Reklama

Boisko w Studzienicach
Boisko w Studzienicach · fot. UM Pszczyna


W ramach inwestycji postawione zostały cztery maszty oświetleniowe, każdy z trzema oprawami typu LED. Zakupiono i zamontowano także rozdzielnicę zasilania oświetlenia. Koszt zadania wyniósł 124 081 zł, z czego blisko 50% to dofinansowanie z marszałkowskiego konkursu "Inicjatywa sołecka".

- Inwestycja pozwala na korzystanie z obiektu boiska sportowego grupom młodzieżowym, jak i seniorskim w godzinach wieczornych w okresie wiosenno-jesiennym. Dzięki temu boisko stało się obiektem całorocznym - zaznacza burmistrz Dariusz Skrobol.

W podobnym tonie wypowiada się sołtys Studzienic.

- Dzięki realizacji zadania w naszym sołectwie pojawiło się kolejne miejsce, gdzie można aktywnie spędzać wolny czas w godzinach wieczornych. Inwestycja cieszy, bo sport potrafi doskonale integrować mieszkańców w każdym wieku, zarówno dorosłych, jak i młodzież oraz dzieci - mówi Jolanta Spek.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.