pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2022
  • wyświetleń: 1675

[WIZUALIZACJA] Będzie fotowoltaika na trzech parkingach

Trwa budowa fundamentów pod zadaszenia fotowoltaiczne, które powstaną na trzech gminnych parkingach.

Reklama

[WIZUALIZACJA] Będzie fotowoltaika na trzech parkingach
[WIZUALIZACJA] Będzie fotowoltaika na trzech parkingach · fot. UG Pawłowice


Na parkingu przy urzędzie gminy w Pawłowicach, na Osiedlu Pawłowice - przy zespole szkół ogólnokształcących oraz na parkingu w Warszowicach przy ul. Pszczyńskiej powstaną konstrukcje zadaszające miejsca parkingowe pokryte panelami fotowoltaicznymi wraz z zintegrowanymi akumulatorami umożliwiającymi magazynowanie energii.

Wyprodukowana energia posłuży między innymi do oświetlenia zadaszonych parkingów. Akumulatory, aby mogły być zasilane awaryjnie np. w sytuacji, gdy warunki pogodowe nie będą sprzyjać produkcji energii, zostaną podłączone do budynków gminnych.

Na parkingu przy urzędzie gminy powstanie 6 modułów, każdy z czterema miejscami parkingowymi, w Warszowicach zostaną zamontowane 4 moduły, a w Osiedlu Pawłowicach konstrukcja będzie obejmowała tylko jeden moduł na 4 samochody osobowe.

Modernizacja infrastruktury transportu publicznego w gminie Pawłowice jest współfinansowana ze środków unijnych, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego wraz z poprawą infrastruktury transportu publicznego w gminie Pawłowice".

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.