pless.pl

Wiadomości

  • 7 listopada 2022
  • wyświetleń: 380

5 porad jak poprawić wydajność strony poprzez przyspieszenie skalowania obrazu

Materiał partnera:

Utrzymanie szybkiej strony internetowej to ciągła walka. Wydajność jest ruchomym celem i musisz być na bieżąco, aby użytkownicy byli zadowoleni i wracali. Nigdy nie uda Ci się w pełni wyeliminować problemów z wydajnością lub usterek z Twojej strony, ale możesz ograniczyć je do minimum poprzez optymalizację wydajności na każdym kroku. W końcu szybkie strony prowadzą do wysokiego zaangażowania użytkowników i współczynników konwersji, więc wszystko, co możesz zrobić, aby przyspieszyć swoją stronę, będzie miało pozytywny wpływ na Twój biznes. Dlatego ważne jest, abyś poświęcił czas na optymalizację i skupił się na przyspieszeniu działania strony. Oto 5 wskazówek, jak można poprawić wydajność witryny poprzez przyspieszenie skalowania obrazu:

5 porad jak poprawić wydajność strony poprzez przyspieszenie skalowania obrazu


Pre-optymalizacjaZanim spróbujesz przyspieszyć skalowanie obrazu, spróbuj wstępnie zoptymalizować jak najwięcej obrazów. Zanim jeszcze załadujesz obrazy do swojej witryny, upewnij się, że są one tak lekkie, jak to tylko możliwe. Oznacza to wybór odpowiedniego typu pliku i właściwych wymiarów: Jeśli użyjesz niewłaściwego typu pliku, twoje obrazy mogą wyglądać na ziarniste lub rozpikselowane. Jeśli użyjesz niewłaściwych wymiarów, możesz mieć puste miejsca na swojej stronie. Tak czy inaczej, Twoje zdjęcia nie będą wyglądać zbyt dobrze. Upewnij się więc, że zoptymalizować swoje obrazy tak bardzo, jak to możliwe, zanim załadujesz je na swoją stronę. Istnieją niezliczone narzędzia do optymalizacji ta zmiana rozmiaru zdjęcia obrazu, więc możesz użyć jednego z nich, aby upewnić się, że twoje obrazy są tak lekkie, jak to możliwe. Jeśli używasz WordPressa, możesz również użyć jednej z wielu wtyczek, które optymalizują obrazy w trakcie ich przesyłania do witryny. W ten sposób będziesz wiedział, że twoje obrazy są tak lekkie, jak to tylko możliwe, zanim jeszcze załadujesz je do swojej witryny. Kiedy optymalizujesz obrazy, zawsze miej na uwadze użytkownika końcowego. Chcesz się upewnić, że obrazy, które ładujesz do swojej witryny nie przekraczają prędkości internetu użytkownika. Jeśli tak, to twój obraz może zająć naprawdę dużo czasu, aby załadować. A nikt nie chce czekać 10 sekund na załadowanie się obrazka. Upewnij się więc, że Twoje obrazy są tak lekkie, jak to tylko możliwe, a jednocześnie świetnie wyglądają na Twojej stronie.

Użyj CDNCDN to Content Delivery Network lub sieć dystrybucji. To pomaga w dystrybucji plików statycznych, takich jak obrazy lub CSS, itp. Możesz postawić swoje pliki statyczne na CDN, aby poprawić wydajność swojej witryny. Dzieje się tak dlatego, że odciążasz obrazy ze swojego serwera na inny serwer. Obrazy nie będą już na twoim serwerze i to może poprawić szybkość twojej strony. Jeśli twoja strona jest powolna, może to być spowodowane obrazami. Musisz przenieść obrazy z twojego serwera na inny serwer. Jeśli używasz CDN, możesz postawić swoje pliki statyczne na ich serwerach. Możesz również użyć CDN do odciążenia obrazów, które są bardzo ciężkie. Jeśli twoje obrazy są duże i zajmują dużo czasu, aby załadować, możesz przenieść je z serwera. Korzystanie z CDN jest naprawdę pomocne w poprawieniu prędkości Twojej witryny. Jeśli jednak korzystasz z darmowej usługi, będziesz chciał się upewnić, że jesteś ostrożny w kwestii swoich obrazów. Niektóre darmowe CDN mogą pozwolić Ci tylko na hostowanie obrazów o niskiej rozdzielczości, które nie będą wyglądać świetnie na Twojej stronie. Więc zanim wybierzesz CDN, upewnij się, że sprawdzisz warunki korzystania z usługi, aby zobaczyć, co jest dozwolone. Chcesz również upewnić się, że CDN obsługuje wszystkie niezbędne formaty obrazów dla Twojej witryny. Chcesz być ostrożny o hosting wysokiej rozdzielczości obrazów na wolnym CDN. Jeśli nie chcesz płacić za CDN, możesz również postawić swoje pliki statyczne na serwerze, który jest bliżej odwiedzających. Aby to zrobić, będziesz musiał zakupić własny serwer. To będzie kosztować, ale może być tego warte, jeśli chcesz mieć szybszą stronę.

Nie zapominaj o podstawach HTML i CSSJeśli chodzi o skalowanie obrazu, podstawy HTML i CSS są często pierwszą rzeczą, którą ludzie przeoczają podczas optymalizacji wydajności swojej strony. Ale są one absolutnie niezbędne do przyspieszenia skalowania obrazu. Przeanalizujmy, czym są te podstawy: - Format pliku: Kiedy zapisujesz obraz w Photoshopie lub innym programie do edycji obrazu, możesz wybrać format pliku obrazu. Jeśli nie wybierzesz odpowiedniego formatu pliku, twój obraz może wyglądać na rozpikselowany lub rozmazany. Dzieje się tak dlatego, że format pliku określa, jak obraz jest wyświetlany w Twojej witrynie. Dwa główne typy plików to PNG i JPEG. - Rozmiar obrazu: Rozmiar obrazu określa wymiary obrazu. Rozmiar obrazu jest ważny, ponieważ obraz może przekroczyć wymiary Twojej strony. Jeśli tak się stanie, wtedy zobaczysz obraz odcięty i nie będzie wyglądał dobrze. Rozmiar obrazu określa również, jak długo trwa ładowanie obrazu na stronie. Im mniejszy obraz, tym szybciej będzie ładować. Chcesz mieć pewność, że obrazy na twojej stronie są tak małe, jak to możliwe bez utraty jakości. - Rozdzielczość: Rozdzielczość obrazu jest mierzona w pikselach na cal (PPI). Im wyższe PPI, tym ostrzejszy i bardziej szczegółowy jest obraz. A im niższe PPI, tym obraz jest bardziej pikselowy. Jeśli rozdzielczość obrazu jest wyższa niż rozdzielczość ekranu, to obraz będzie rozmazany. Jeśli nie chcesz, aby Twój obraz był rozmazany, to musisz upewnić się, że rozdzielczość obrazu odpowiada rozdzielczości ekranu. Musisz również upewnić się, że rozdzielczość obrazu pasuje do proporcji strony.

5 porad jak poprawić wydajność strony poprzez przyspieszenie skalowania obrazu


Wykorzystaj buforowanie przeglądarkiBuforowanie w przeglądarce to proces, w którym przeglądarka przechowuje kopię pliku w lokalnej pamięci podręcznej, aby przyspieszyć pobieranie tego samego pliku w przyszłości. Oznacza to, że jeśli Twoja strona używa obrazów, plików CSS lub JavaScript, przeglądarka może przechowywać kopię tych plików w swojej pamięci podręcznej. Dzięki temu kolejne strony w Twoim serwisie ładują się znacznie szybciej. Jeśli zaktualizujesz kod witryny, wówczas przeglądarka musi wyczyścić pamięć podręczną i zapisać nową kopię plików. Ten proces może zająć cenny czas i spowolnić działanie Twojej witryny. Możesz radykalnie przyspieszyć swoją witrynę, mówiąc przeglądarce, aby buforowa określone pliki. Możesz to zrobić, dodając kilka linii kodu do HTML swojej witryny. W ten sposób przeglądarka będzie mogła przechowywać kopię plików w swojej pamięci podręcznej. Oznacza to, że kolejne strony w Twoim serwisie mogą ładować się znacznie szybciej.

AplikacjeIstnieje wiele aplikacji, które mogą pomóc w przyspieszeniu skalowania obrazu. Niektóre z tych aplikacji obejmują Cloudinary i Imgix. Cloudinary to oparta na chmurze platforma do zarządzania obrazami, która pozwala na zdalne hostowanie obrazów, przekształcanie obrazów i stosowanie efektów do obrazów. Jest zaprojektowany do pracy z każdym rodzajem strony internetowej, niezależnie od stosu technologicznego lub kodu źródłowego użytego do jej budowy. Imgix pozwala na optymalizację, zarządzanie i przyspieszanie obrazów. Pozwala również na wykorzystanie sztucznej inteligencji do automatycznej optymalizacji obrazów. Może to zaoszczędzić czas i pomóc w stworzeniu lepszego doświadczenia użytkownika w Twojej witrynie. Istnieje wiele sposobów na przyspieszenie skalowania obrazu. Obejmuje to wstępną optymalizację obrazów, korzystanie z CDN i wykorzystanie buforowania przeglądarki. Ważne jest również, aby pamiętać o podstawach HTML i CSS podczas optymalizacji obrazów. To pomoże Ci stworzyć obrazy, które mają mały rozmiar pliku i mają odpowiednie wymiary i rozdzielczość.