pless.pl

Wiadomości

  • 6 listopada 2022
  • wyświetleń: 285

Dlaczego książka to doskonały pomysł na prezent?

Materiał partnera:

Poszukując prezentu, wiele osób decyduje się na zakup książki. Wśród rozmaitych gatunków znajduje się między innymi literatura piękna, obyczajowa czy utwory skierowane do najmłodszych, dzięki czemu z łatwością można dobrać odpowiednią książkę do gustu obdarowywanego. Dowiedz się, dlaczego książka to doskonały upominek na każdą okazję i poznaj szczególnie polecane tytuły!

unsplash.com


Dlaczego książka to dobry pomysł na prezent?Zarówno okres przedświąteczny, jak i każda inna ważna okazja sprawiają, że długo rozmyślasz nad właściwym prezentem? W obecnych czasach często szukamy coraz oryginalniejszych rozwiązań, choć te najlepsze często znajdują się tuż pod ręką. Jeden z doskonałych pomysłów na upominek stanowi właśnie książka - w dobie audiobooków przez niektórych nieco zapomniana, lecz wciąż niezwykle wartościowa. Dlaczego warto podarować w prezencie książkę? Przede wszystkim, jest to bardzo uniwersalny rodzaj prezentu zarówno dla osób bliskich twojemu sercu, jak i znajomym czy współpracownikom bez obawy, że popełnisz nietakt. Ponadto, wybierając tytuł zgodny z zainteresowaniami obdarowywanego z pewnością spotkasz się ze szczerą radością.

Tego rodzaju prezent to nie tylko gratka dla moli książkowych - może bowiem okazać się, że podarowana książka stanie się początkiem pięknej pasji dla kogoś, kto do tej pory raczej stronił od czytania. Dzięki temu, że na regałach w księgarni znajdziesz przeróżne gatunki książek wielu autorów, bez problemu znajdziesz tą, która będzie znajdowała się w kręgu zainteresowań osoby, którą zamierzasz obdarować. Możesz w tym celu na przykład zasugerować się gatunkami filmów czy seriali, w jakich gustuje dana osoba, co może okazać się celną podpowiedzią podczas poszukiwań odpowiedniego tytułu.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że jedna książka potrafi zastąpić wiele wypowiedzianych słów. Czasami nie mamy śmiałości powiedzieć drugiej osobie o tym, co czujemy bądź nie potrafimy ubrać tego w odpowiednie słowa. W takim przypadku podarowanie książki może stać się czymś znacznie więcej, niż tylko przekazaniem prezentu - przy jej pomocy można bowiem okazać uczucia osobie bliskiej naszemu sercu, wyrazić wdzięczność lub w wyjątkowy sposób ją przeprosić. Dodając do książki pisemną dedykację sprawisz, że obdarowany na pewno poczuje się wyjątkowo i będzie wiedział, że w twoim życiu zajmuje ważne miejsce.

Jaką książkę warto podarować?W tym przypadku wiele zależy oczywiście od gustu danej osoby, dlatego też warto przynajmniej częściowo znać jej zainteresowania. Księgarnie są pełne wyśmienitych tytułów z gatunku literatury pięknej, obyczajowej, dziecięcej oraz wielu innych rodzajów, dzięki czemu z łatwością możesz wybrać bestseller z każdej istniejącej kategorii. Duża ilość różnorodnych książek może wydawać się przytłaczająca i utrudniać wybór tej właściwej - w prosty sposób ułatwisz sobie to zadanie, korzystając z podanych poniżej inspiracji. Które książki najlepiej sprawdzą się zatem w roli prezentu?

Literatura piękna - idealna propozycja dla językowych estetówKsiążki z wyjątkowego gatunku, jaki stanowi literatura piękna obejmuje szeroki zakres dzieł - zarówno lirycznych, epickich, jak i dramatycznych. Ich wspólną cechą jest jednak szczególna finezja językowa - utwory z tego gatunku w niezwykle kunsztowny sposób opisują fabułę, przenosząc czytelnika do świata, w którym z pewnością zaspokoi on swoje wysokie poczucie estetyki. Wiele osób szczególnie ceni sobie literaturę piękną za dostarczanie głębszych emocji oraz rodzaj stosowanych metafor, które stają się prawdziwym balsamem dla duszy. Jeżeli bliska ci osoba wyróżnia się szczególną wrażliwością językową i ceni sobie dzieła o głębszym przesłaniu, śmiało możesz podarować jej bestseller pod tytułem "Miasto W Chmurach" - jest to powieść, która z pewnością przypadnie jej do gustu.

Powieść obyczajowa - kiedy czytelnik lubi utożsamiać się z bohateramiMimo obsadzenia fikcyjnych bohaterów w książkach z gatunku literatury obyczajowej, opisywane w nich zdarzenia doskonale oddają historie, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Niekiedy mogą być to zabawne perypetie, innym razem zaś dramaty - często jednak, oprócz samej rozrywki, książki tego rodzaju dostarczają wielu refleksji i wskazówek, którymi można się zasugerować we własnym życiu. Doskonałym przykładem tego gatunku są uwielbiane, zwłaszcza przez kobiece grono, książki autorstwa Katarzyny Grocholi, w zabawny sposób poruszające głównie miłosne zagadnienia. Będzie to dobry upominek między innymi dla miłośniczki lekkich powieści, która lubi przepada za przytulnymi wieczorami sam na sam z dobrą lekturą.

Literatura młodzieżowa - życiowe lekcje w przystępnej formieWśród wielu gatunków książek nie brakuje dzieł stworzonych również o młodszych czytelnikach. Mogą one poruszać ważne życiowe tematy, w zabawny sposób opisywać szalone przygody rówieśników czytelnika lub przenosić go w fantastyczny świat, co często okazuje się być doskonałą alternatywą dla grania w gry wideo. Przede wszystkim jednak współczesne książki skierowane do młodzieży to pełne istotnych przekazów dzieła, które w przystępny sposób zapoznają nastolatków z niekiedy nawet trudniejszymi tematami, co jednocześnie dodaje otuchy i skłania do głębszych refleksji. Posiadając w bliskim gronie młodszego miłośnika literatury, w ramach prezentu możesz podarować mu książkę "Nasz Ostatni Dzień" - jest to niezwykle wciągająca i mądra opowieść o miłości, przyjaźni oraz odnajdywaniu samego siebie.