pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2022
  • wyświetleń: 2469

Surowe konsekwencje za sprzedaż alkoholu nieletniemu

Utrata koncesji na sprzedaż alkoholu grozi właścicielowi sklepu działającego na terenie Pszczyny, który dopuścił do sprzedaży wysokoprocentowych trunków nieletniemu. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 35-letnia ekspedientka. Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny.

Reklama

puszka, piwo
Surowe konsekwencje za sprzedaż alkoholu nieletniemu · fot. pixabay.com


Gdy podczas patrolu policjanci zauważyli w sklepie grupę osób, wśród których jedna z nich pakuje alkohol do plecaka postanowili sprawdzić wiek nastolatków. Podejrzenie mundurowych wzbudzał także fakt, że na ich widok młodzi ludzie zaczęli się nerwowo zachowywać. Po wylegitymowaniu okazało się, że alkohol kupił 16-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego.

Stróże prawa ustalili, że 35-letnia ekspedientka pomimo młodego wieku kupującego, nie zażądała od niego dokumentu tożsamości. Ponadto policjanci zabezpieczyli monitoring sklepowy z zarejestrowanym momentem sprzedaży.

Trwa wyjaśnianie sprawy. Nieodpowiedzialna ekspedientka, która sprzedała alkohol małoletniemu, usłyszała już zarzut z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Sprzedaż alkoholu nieletniemu to przestępstwo, za które grozi kara grzywny.

Poważne konsekwencje może ponieść również właściciel sklepu za niedopełnienie obowiązku nadzoru i dopuszczenie do takiego przestępstwa. W związku z nieprzestrzeganiem określonych w ustawie zasad sprzedaży napojów alkoholowych teraz organ koncesyjny rozważy czy cofnąć zezwolenia na sprzedaż alkoholu w tym sklepie.

Przypominamy, że prawo zabrania sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia, jak również osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.