pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2022
  • wyświetleń: 1781

Powstanie Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego

Zarząd Powiatu pszczyńskiego podjął decyzję o powołaniu Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego. Będzie to zespół złożony z 15 osób reprezentujących seniorów z wszystkich gmin powiatu pszczyńskiego.

Reklama

utw , putw , seniorzy , senior
Seniorzy podczas jednego ze spotkań w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie · fot. UTW Pszczyna


Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego będzie gremium doradczym, konsultacyjnym i inicjatywnym reprezentującym środowiska osób starszych z terenu każdej gminy powiatu pszczyńskiego.

- Chcemy, żeby głos osób dojrzałych był bardziej słyszalny. Seniorzy mają wiele życiowej mądrości, energii, chęci do działania i cennych inicjatyw. Chcemy współpracować z członkami forum w obszarze realizacji polityki senioralnej i polityki zdrowotnej w naszym powiecie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Loading...


14 listopada w Światowym Dniu Seniora w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się seminarium informacyjno-organizacyjne, które rozpocznie się o godz. 13.15.

- Forum ma składać się z 15 osób, które ukończyły 55. rok życia. Podczas spotkania przekażemy regulamin forum i najważniejsze informacje dotyczące naboru. Zachęcamy do udziału członków związków, klubów oraz stowarzyszeń i wszystkich zainteresowanych seniorów - mówi Katarzyna Granda ze Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Spotkanie zostanie zorganizowane we współpracy z Centrum Społecznego Rozwoju. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o przesłanie zgłoszenia udziału do środy, 9 listopada na adres: k.granda@powiat.pszczyna.pl

Prelegentami będą: Barbara Bandoła - starosta pszczyński, Sabina Grzywok - główny specjalista ds. polityki senioralnej w Powiecie Mikołowskim, Justyna Tulaja - doktor psychologii oraz Mateusz Eichner - prezes Centrum Społecznego Rozwoju.

forum seniorów

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.