pless.pl

Wiadomości

  • 4 listopada 2022
  • wyświetleń: 306

Uniwersalne zastosowanie samochodów z HDS

Materiał partnera:

HDS, czyli hydrauliczne dźwigi samochodowe cechują się bardzo szerokim zastosowaniem. Przede wszystkim wykorzystywane są w celu załadunku, transportu oraz rozładunku różnego rodzaju ładunków. Samochody HDS stanowią zatem istotny element łańcucha transportowego. Śmiało można powiedzieć, że trudno jest sobie dziś wyobrazić normalne funkcjonowanie przemysłu i branży budowlanej bez tego typu aut. W związku z tym, że są to samochody dość uniwersalne, to warto wiedzieć, jakie jest dziś ich zastosowanie.

kontenery


Transport ładunkówHDS samochód bardzo często wykorzystywany jest w transporcie różnego rodzaju ładunków. Mowa tu choćby o przewozie materiałów budowlanych oraz innych elementów o dużej wadze i niestandardowych rozmiarach. Tego rodzaju ładunki ciężko jest przewieźć innym środkiem transportu niż auto z hydraulicznym dźwigiem samochodowym. Wynika to choćby z tego, że tego typu pojazdy mają dopuszczalną moc całkowitą wynoszącą nawet 26 ton. Dlatego samochody z HDS równie dobrze sprawdzają się w przypadku transportu kontenerów biurowych, konstrukcji stalowych oraz drewnianych, a także elementów linii produkcyjnych.

Załadunek i rozładunek towarówSamochód z HDS może być również wykorzystywany w celu załadunku i rozładunku różnego rodzaju towarów cechujących się dość dużą wagą. Auto z HDS to idealna alternatywa dla dźwigu i wywrotki. Często, choćby na budowanych, wykorzystuje się do załadunku i rozładunku oba te pojazdy. To zdecydowanie zabiera więcej czasu i więcej oczywiście kosztuje. Samochód HDS rozwiązuje ten problem. Ten uniwersalny i wielofunkcyjny pojazd jest w stanie ponieść ładunek ważący nawet 5800 kg. Nie mniej istotne jest także to, że dostępne dziś samochody z HDS różnią się od siebie wysokością wysięgnika. Dzięki temu możliwy jest dobór takiego pojazdu, który idealnie odpowiadać będzie na konkretne potrzeby i oczekiwania. W niektórych autach HDS wysokość wysięgnika sięgać może nawet 23 metrów. Jest to zatem rozwiązanie, które w sposób zdecydowany ułatwia wszelki załadunek i rozładunek ciężkiego ładunku.

Prace montażowe i rozbiórkoweSamochody z HDS znajdują swoje zastosowanie także podczas wielu prac montażowych i rozbiórkowych. Mowa tu choćby o montażu lub demontażu płyt kamiennych, rzeźb, hal stalowych, magazynów, klimatyzatorów i wentylatorów, pieców, kominów czy różnego rodzaju dużych zbiorników. Oczywiście możliwości aut z HDS w przypadku prac montażowych i rozbiórkowych są znacznie większe. Nie może zatem dziwić, że samochody HDS są dziś tak powszechnie wykorzystywane. To łatwiejsza, szybsza i tańsza praca.