pless.pl

Wiadomości

 • 3 listopada 2022
 • wyświetleń: 403

Liposukcja laserowa Łódź - modelowanie problematycznych partii ciała

Materiał partnera:

Liposukcja laserowa, czy też lipoliza laserowa to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, który stanowi alternatywę dla klasycznej liposukcji. Staje się coraz bardziej popularnym sposobem usunięcia problematycznej tkanki tłuszczowej.

Linkhouse


Zabieg pozwala na pozbycie się tłuszczu nawet z miejsc, które są niepodatne na ciągłe ćwiczenia oraz diety, dlatego może pomóc w realizacji marzeń o idealnej sylwetce.

Laser stosowany w medycynie estetycznej odznacza się emisją fal elektromagnetycznych o specyficznej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. W zależności od ustawień może on oddziaływać na wszystkie tkanki

Duże skupienie wiązki umożliwia precyzyjne działanie, bodziec termiczny w kontrolowany sposób pozwala na podgrzanie skóry i uszkodzenie jej. Skutkuje to aktywacją fibroblastów dającą zwiększenie jędrności i napięcia skóry, dzięki wyższej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.

Mimo uszkodzenia tkanki, zostaje ona szybko zastąpiona nową, dzięki czemu zabieg z wykorzystaniem lasera jest wyjątkowo bezpieczny. Ryzyko powikłań jest niewielkie, mogą za to do kilku godzin po zabiegu utrzymywać się niewielkie siniaki i zaczerwienienie.

Przebieg liposukcji laserowej od A do ZZabieg liposukcji laserowej wykonywany jest przy znieczuleniu dożylnym oraz miejscowym i może trwać od 1 do 3 godzin, o czasie stanowi rozmiar obszaru, który będzie poddawany procedurze. Wykonywane są przez chirurga niewielkie nacięcia przez które wprowadza kaniule ze światłowodami. Znajdują się one w obszarze tkanki z tkanką tłuszczową przeznaczoną do usunięcia.

Emitowane promieniowanie prowadzi do rozrywania błon komórkowych komórek tłuszczowych, a ich zawartość pod wpływem ciepła przechodzi w stan płynny. Po wszystkim tkanka tłuszczowa zostaje odessana.

Pacjent po liposukcji laserowej zwykle wraca do zdrowia po upływie od kilku do kilkunastu dni, jednak uzależnione jest to od wielkości obszaru objętego zabiegiem. Powrót do pełnej sprawności może więc zająć nawet kilka tygodni.

Energia emitowana przez laser nie tylko wpływa na rozbicie tkanki tłuszczowej, ale również na zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny. Kolagen odpowiedzialny jest za elastyczność i jędrność skóry, jednak włókna kolagenowe ubywają z wiekiem, laser przeciwdziała również procesom starzenia się skóry.

Promieniowanie laserowe odpowiada również za zamykanie naczynek krwionośnych uszkodzonych podczas zabiegu. Ogranicza to ubytek krwi i minimalizuje opcje wystąpienia powikłań oraz redukuje bolesność, zasinienia skóry i obrzęk towarzyszący tego typu procesom. W dodatku może być zastosowany w wielu różnych miejscach, co jest rozwiązaniem dla indywidualnych potrzeb jednostki, gdyż obejmuje następujące obszary:
 • brzuch
 • talia
 • uda wewnętrzne
 • uda zewnętrzne
 • kolana
 • ramiona
 • plecy
 • podbródek
 • pośladki
 • łydki


Efekty zauważalne są tuż po zabiegu, jednak by móc ocenić rzeczywistą finalną sylwetkę należy poczekać nawet kilka miesięcy, zazwyczaj około 2-3 miesięcy. W tym czasie tkanki regenerują się po użyciu lasera.

Dla kogo jest liposukcja laserowa?Zabieg liposukcji dedykowany jest osobom chcącym zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej poszczególnych partii ciała w celu ich wymodelowania. Związane jest to z poprawieniem jakości życia i komfortu psychicznego oraz fizycznego. Lipoliza laserowa może okazać się szczególnie pomocna osobą, które prowadzą zdrowy tryb życia i ćwiczą regularnie, jednak mimo wszelkich starań nie są w stanie osiągnąć wymarzonej sylwetki ( najczęściej dzieje się tak z powodu nagromadzonego punktowo tłuszczu.

Liposukcja laserowa Łódź polecana jest szczególnie w przypadkach:
 • wystąpienia obrzęku lipidowego
 • nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej, której nie można zmniejszyć pod wpływem diety i ćwiczeń
 • ginekomastii (przerostu piersi)
 • wsparcia w modelowaniu tych najbardziej problematycznych części ciała u osób z nadwagą
 • Nagromadzenia tłuszczu w okolicy brzucha i bioder po ciąży


Mimo iż nie ma przeciwskazań do wykonywania zabiegu w przypadku nadwagi, to nie jest on alternatywą odchudzania i powinien iść w parze z dopasowaną indywidualnie dietą i poziomem aktywności.

Kiedy odpuścić sobie lipolizę laserową?


Zabieg liposukcji laserowej może odbyć się jedynie po konsultacji z lekarzem. Mimo ogólnego bezpieczeństwa i minimalnej inwazyjności istnieje grupa przeciwskazań, które mogą zaważyć o decyzji lekarza na temat możliwości wykonania procedury. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku rozpoznania u pacjenta:
 • cukrzycy,
 • nadciśnienia tętniczego,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • choroby serca,
 • choroby tarczycy,
 • ciężkiej choroby nerek,
 • ciężkiej choroby wątroby,
 • chorób nowotworowych,
 • chorób autoimmunologicznych.

Pacjent z tymi przypadłościami nie może zostać poddany liposukcji laserowej, gdyż występuje znacznie zwiększone ryzyko powikłań w trakcie i po zabiegu.

W przypadku braku przeciwskazań do odbycia zabiegów należy pamiętać o wykonaniu odpowiednich badań ( glikemia, badanie ogólne moczu, OB, morfologia, czas krzepnięcia oraz krwawienia, antygen HBS, HCV, elektrolity, po 40 roku życia RTG klatki piersiowej, HIV ) oraz zaprzestaniu spożywania substancji mogących zaburzyć krzepliwość krwi.

Fenomen lipolizy laserowej - duża skuteczność i wielka popularność


Linkhouse

Otyłość stała się chorobą cywilizacyjną rozwiniętego świata i wraz z tym wzrosło znaczenie kanonu piękna. Wywiera on ogromną presję społeczną w szczególności właśnie na osobach otyłych. Problem jednak nie dotyczy tylko tej grupy, bowiem obejmuje też osoby szczupłe, które nieważne jak się starają nie są w stanie osiągnąć wymarzonej sylwetki, chociażby ze względu na genetyczne uwarunkowania. Sprawa tyczy się też matek nie mogących odzyskać formy po ciąży, a nawet mężczyzn czy to z nadwagą czy z ginekomastią.

Jest to już duża grupa ludzi potrzebujących bodźca do zaakceptowania samego siebie i poczucia przynależności w społeczeństwie. Lipoliza laserowa jest jedną z najskuteczniejszych form wyjścia z takiego stanu rzeczy, gdyż pozwala zobaczyć zmianę od razu nie tylko w straconej tkance tłuszczowej, ale też (po dłuższym czasie) poprawie kondycji skóry.

Czynnik wyglądowy jest niezwykle ważny dla możliwości adaptacyjnych jednostki. Postrzeganie własnego ciała i dobra relacja z nim wpływa za odbiór osoby przez grupę, dlatego nie tylko sama lipoliza, ale wszystkie działy medycyny estetycznej są niezwykle spopularyzowane i normalizowane przez ogół społeczny. Efekt zwiększa fakt, iż powstały nowe, mniej inwazyjne metody liposukcji, niż ta tradycyjna.

Prawdziwość tendencji potwierdza ilość wykonywanych liposukcji rocznie, według i ISAPS w roku 2016 wykonano ich ponad 450 tysięcy, podczas gdy ceny zabiegu to koszt rzędu aż kilku tysięcy złotych.