pless.pl

Wiadomości

  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 373

Jak przystroić pokój na święta? Pościel świąteczna dla dzieci

Materiał partnera:

Budowanie świątecznego nastroju w miejskiej przestrzeni zaczyna się już w listopadzie. Nie da się ukryć, że absolutnie każdy chociaż trochę uśmiecha się na myśl o pięknie oświetlonych ulicach, pachnących choinkach oraz oczywiście prezentach. Obowiązkową częścią przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oprócz gotowania pysznych potraw i ciast oraz sprzątania, jest także odpowiednie przystrojenie domu, mieszkania czy pokoju. Poza choinką warto także pomyśleć o innych dodatkach, które wprowadzą do przestrzeni nieco świątecznego klimatu. W dzisiejszym artykule opowiemy o nieoczywistej funkcji, jaką ma pościel świąteczna. Zapraszamy do lektury!

darymex.pl – Jak przystroić pokój na święta


Pościel świąteczna - ciepła pościel na zimęPościel należy zmieniać dosyć często. Specjaliści są zdania, że jest to rzecz, którą należy robić co tydzień, jednak realnie mało kto stosuje się do takich zaleceń - bardziej realne jest comiesięczne zmienianie poszewki. Podczas jesienno-zimowej szarugi i pluchy poszukujemy ciepła i przytulności, dlatego na ten czas najlepiej wybierać pościele z grubej bawełny lub flanel. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale to, jaką pościel wybierzemy mocno wpływa na wygląd naszej sypialni. Łatwo zauważyć, jak kolor poszewki zmienia charakter pomieszczenia, dlatego na czas świąt świetnym pomysłem jest zakup pościeli świątecznej. Wesołe tematyczne wzory nie tylko ożywią przestrzeń, ale także pomogą zamanifestować świąteczny nastrój!

Pościel świąteczna dla dzieciDzieciaki uwielbiają święta! Bardziej zgryźliwi na pewno szybko wytkną fakt, że przecież jest to czas, w którym najmłodsi dostają najwięcej prezentów, ale nam wydaj się, że nie jest to jedyny powód do radości. Przecież święta to czas, w którym zbiera się cala rodzina, wtedy także zazwyczaj więcej czasu spędzamy z dzieckiem na wspólnym pieczeniu i gotowaniu, no i najważniejsze, przecież w okresie świątecznym spada śnieg! Łatwo zauważyć, że jest to czas, który po prostu daje wiele powodów do zabawy. Jesteśmy prawie pewni, że kupowanie dziecku prezentu na święta w postaci pościeli w świąteczne wzorki, może nie spotkać się z aprobatą obdarowanego, natomiast jest to świetny sposób na przypomnienie maluchowi, że zbliżają się święta. Pościel świąteczna dla dzieci z pewnością świetnie udekoruje pokój najmłodszej latorośli, dając jednocześnie sygnał, że Boże Narodzenie tuż, tuż.

Pościel świąteczna na prezentNapisaliśmy przed chwilą, że pościel nie jest najlepszym pomysłem na prezent dla dziecka, i wciąż trzymamy się tej tezy, jednak im jesteśmy starsi, tym bardziej doceniamy praktyczne gesty. Świąteczna pościel na zimę to świetny upominek, który przyda się w zasadzie w każdym domu. Pościeli nigdy za wiele, szczególnie gdy gospodarze lubią przyjmować gości, zatem jest to prezent w miarę uniwersalny i bezpieczny. Wesołe świąteczne wzory w postaci reniferów, czy śnieżynek szybko dodadzą sypialni bożonarodzeniowego charakteru, zatem obdarowana osoba będzie już gotowa na przystrojenie pomieszczenia na następny rok.