pless.pl

Wiadomości

  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 386

Na czym polega chirurgia stomatologiczna?

Materiał partnera:

Niezależne badania naukowe potwierdzają, że spośród wszystkich specjalności lekarskich, pacjenci czują największy respekt przed... dentystami. Wszystko, co wiąże się z leczeniem zębów, wielu osobom kojarzy się negatywnie. Dlaczego tak jest? Okazuje się, że głównym powodem są nieprzyjemne wspomnienia z dzieciństwa, a przede wszystkim ból towarzyszący leczeniu zębów. Dziś, kiedy technologie dentystyczne są znacznie bardziej rozwinięte, nie ma powodów, aby obawiać się wizyt u stomatologów i w ich klinikach. Skuteczne znieczulenia, wysokiej jakości sprzęt do diagnostyki obrazowej, a przede wszystkim bogate doświadczenie i umiejętności, które sprawiają, że leczenie jest szybkie, trafne i skuteczne. Jedną z ciekawszych gałęzi stomatologii jest chirurgia stomatologiczna, której dziś poświęcimy więcej miejsca.

unsplash.com


Chirurgia stomatologiczna elementem leczenia protetycznegoW ramach chirurgii stomatologicznej znajdziemy takie usuwanie zębów czy zabieg resekcji wierzchołka korzenia. Wykonanie tych czynności może być istotnym elementem leczenia zachowawczego, ale także warunkiem możliwości wykonania implantów zębowych. To właśnie implanty zębowe cieszą się dziś największą popularnością w stomatologicznym świecie. Jeżeli w obrębie jamy ustnej masz jakieś ubytki zębów i chciałbyś teraz je czymś uzupełnić, to implanty są doskonałym pomysłem. Implanty skutecznie zastępują naturalne zęby, przewyższając je pod względem wytrzymałości i odporności na choroby, w tym próchnicę. Ich idealne dopasowanie do jamy ustnej i pozostałych zębów to kolejny powód, dla którego tak wiele osób decyduje się na ich założenie. Jeśli i ty chciałbyś mieć implanty, klinika dentystyczna Warszawa pomoże ci je założyć. Jednak zanim do tego dojdzie, konieczne będzie przygotowanie jamy ustnej pod ich zakładanie. Jeśli to konieczne, wykonana zostanie ekstrakcja zęba, a specjalista chirurgii stomatologicznej oceni, czy należy jeszcze wykonać jakieś działania.

Bezbolesne usuwanie zębów mądrościJednymi z najbardziej problematycznych zębów są zęby mądrości. Trudno dostępne, są kłopotliwe w dbaniu o higienę, a samo ich usuwanie wymaga nie lada wprawy i doświadczenia. Na szczęście dobry chirurg stomatologiczny bez większych problemów poradzi sobie z tym zadaniem. Nieocenioną pomocą są nowoczesne narzędzia do diagnostyki obrazowej, takie jak rentgen w jamie ustnej. Pozwala on sprawdzić budowę korzenia i czy usunięcie zęba nie będzie kolidować z układem kostnym. Zabiegi tego typu wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, które jest bardzo skuteczne i w sposób szybki odcina wrażliwość nerwową. Specjalista chirurgii stomatologicznej indywidualnie dobiera dawkę znieczulenia do swojego pacjenta, uwzględniając jego płeć, wagę, wiek, a także przewidywany próg bólu. Bardziej skomplikowane przypadki leczenia chirurgicznego przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym — ma to miejsce np. w przypadku leczenia zębów u dzieci. Oczywiście przy takich zabiegach zawsze obecny jest lekarz anestezjolog. Więcej o chirurgii stomatologicznej przeczytasz tutaj https://villanova.pl/uslugi/chirurgia-stomatologiczna/,

Opracujemy dla ciebie plan leczenia zębówNasz ekspercki zespół, w skład którego wchodzi także chirurg stomatologiczny, pomoże zadbać o Twoje zęby. Obawiasz się, że ich leczenie będzie bolesne? Na pewno nie u nas! Skutecznie hamujemy wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe związane z chorobami dziąseł i zębów. Przeprowadzamy bezbolesne ekstrakcje zębów, również tych najbardziej wymagających i skomplikowanych przypadków. Zajmujemy się także leczeniem zębów zatrzymanych w dziąsłach i przeprowadzamy szereg innych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Szczególnie istotną pozycją w naszej ofercie jest leczenie dna zatoki szczękowej, w której może gromadzić się ropa i rozwijać będą się stany zapalne. Jest to jedna z najbardziej wymagających pozycji w naszej ofercie, wywołująca sporo wątpliwości i obaw u naszych pacjentów. Na szczęście są one bezpodstawne. Leczenie chirurgiczne w naszej placówce zawsze jest profesjonalne i bezbolesne, w czym pomagają nam najlepsze preparaty do znieczulania miejscowego.

Chirurg stomatolog podpowiada, kiedy warto założyć implantyW naszej klinice każdy pacjent uzyska profesjonalną pomoc i doradztwo. Także wtedy, kiedy obejmuje ona założenie implantów zębów. Nasi specjaliści znają się na wszystkich dziedzinach stomatologii i w sposób obiektywny oraz zgodny ze sztuką, mogą doradzić czy implant jest dobrym rozwiązaniem. Z pewnością sprawdzi się on w przypadku osób, które utraciły swoje stałe zęby w wyniku różnych chorób i zdarzeń losowych i teraz nie czują się komfortowo z widocznymi ubytkami. Umiejętnie dobrane i wykonane implanty zębów zapewniają dobre samopoczucie pacjentom i ułatwiają im nawiązywanie i rozwijanie życia towarzyskiego. Jeśli masz więcej pytań o implanty, sposób ich osadzania oraz wskazania do zastosowania implantów w swojej jamie ustnej, niezbędne odpowiedzi znajdziesz na stronie https://elektoralna.pl/uslugi/implantologia/.