pless.pl

Wiadomości

  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 306

5 sposobów na perfekcyjne przygotowanie się do spotkań biznesowych

Materiał partnera:

Spotkania biznesowe coraz częściej odbywają się online, a rozmowy telefoniczne stają się coraz rzadsze. Jeśli coś takiego ma miejsce w Twojej firmie, musisz się do tego odpowiednio przygotować. Jak przygotować się do spotkania biznesowego tak, aby przyniosło oczekiwane wyniki?

Calendesk


#1 Bądź konkretnySpotkania biznesowe często tracą swój sens, ponieważ uczestnicy nie wiedzą, jaki jest ich cel. Być może chodzi o prezentację produktu, ustalenie strategii marketingowej lub omówienie planu działania na najbliższy miesiąc. W każdym przypadku musisz być konkretny, aby uczestnicy wiedzieli, czego się spodziewać. Przedłużanie "na siłę" spotkania biznesowego jest stratą czasu i pieniędzy, i może rzutować na potencjalną współpracę lub sprzedaż.

#2 Przygotuj materiałyZadbaj o to, aby wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odpowiednie materiały - mogą to być slajdy prezentacji, notatki lub inne materiały. Wszystko powinno być uporządkowane i łatwe do zrozumienia, aby uczestnicy spotkania mogli się skupić na sednie sprawy. Im mniej wątpliwości, a im więcej wiadomości, tym lepiej.

#3 Zrozum swojego rozmówcęRozmowa biznesowa to nie tylko wymiana informacji, ale także możliwość zbudowania relacji. Dlatego ważne jest, abyś rozumiał potrzeby i oczekiwania swojego rozmówcy. Wiedząc, czego szuka, będzie Ci łatwiej przekazać odpowiednie informacje. Klaryfikując oczekiwania nie tylko swoje, ale i osób, z którymi się spotykasz, możesz w pełni wykorzystać czas spotkania. A czas, jak wiadomo, to... pieniądz.

#4 Bądź przygotowany na pytaniaRozmowa biznesowa to także możliwość zadawania pytań. Niezależnie od tego, czy jesteś prowadzącym czy uczestnikiem spotkania, zadawaj pytania, które pomogą Ci lepiej zrozumieć sytuację. Co więcej, pytania pomogą Ci zbudować lepsze relacje z rozmówcami.

#5 Nie bój się wnioskowaćSpotkania biznesowe często kończą się bez wniosków lub decyzji. Aby to zmienić, postaraj się podsumować spotkanie i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Wnioski mogą być takie proste, jak lista rzeczy do zrobienia czy konkretne działania, które należy podjąć - ważne, by w ogóle się pojawiły. Pamiętaj, że spotkanie biznesowe to inwestycja, która może przynieść oczekiwane wyniki tylko wtedy, gdy jest dobrze przygotowana i przeprowadzona.

Jak Calendesk może pomóc w lepszych spotkaniach biznesowych?Jedną z największych bolączek spotkań biznesowych jest... ich umawianie. Jak zapanować nad grafikiem, który często jest napięty, i znaleźć wspólny czas dla wszystkich uczestników? Tutaj przyda się Calendesk. Umawianie spotkań biznesowych z Calendesk to przyjemność. To intuicyjna platforma, która ułatwia zarządzanie spotkaniami biznesowymi - a Ty możesz się upewnić, że czas każdego z nich jest efektywnie wykorzystywany.

Z Calendesk, możesz ustawić swoją dostępność, wykorzystywać technologię online do umawiania spotkań, i śledzić, jak wykorzystujesz swój czas. Nigdy więcej podwójnych spotkań, overbookingu, ani żadnych innych problemów związanych z umawianiem meetingów.

Strona internetowa z systemem rezerwacji, zbieranie opłat za spotkania, to wszystko możesz zrobić za pomocą Calendesk. W ten sposób możesz odbywać z góry opłacone konsultacje czy szkolenia online ze swoimi klientami, a także ułatwić im umawianie spotkań z Tobą.