pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 2 listopada 2022
  • 7 listopada 2022
  • wyświetleń: 4053

Dystrybucja węgla w gminie Pszczyna - aktualne informacje

W związku z procedowaną ustawą rządową, umożliwiającą samorządom dystrybucję węgla, Gmina Pszczyna przygotowuje różne warianty rozwiązań, mających na celu zapewnienie zainteresowanym mieszkańcom niezbędnych dostaw węgla, w przypadku dostępności tego surowca na rynku. Konieczne będzie złożenie wniosku.

Reklama

węgiel
Węgiel · fot. pszczyna.tv


Należy podkreślić, że zakupu węgla w preferencyjnej cenie mogą dokonać mieszkańcy, którzy spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego. Uprawnionymi będą osoby, którym wypłacono lub przyznano dodatek węglowy, lub które mają wpisane albo zgłoszone źródło węglowe jako główne źródło ogrzewania domu w Centralnej Ewidencji Emisyjności Ciepła.

W momencie uruchomienia przez Gminę Pszczyna sprzedaży i dystrybucji węgla konieczne będzie złożenie właściwego Wniosku o zakup węgla w preferencyjnej cenie. Stosowne rozporządzenie określi ilość węgla dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego oraz Wzór wniosku.

Na tym etapie Gmina Pszczyna nie przyjmuje od mieszkańców uprawnionych do preferencyjnego zakupu węgla żadnych wniosków.

"O dalszych szczegółach realizacji wsparcia mieszkańców w zakresie zakupu węgla przez Gminę Pszczyna będziemy informowali na bieżąco" - czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Miejskiego.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.