pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 2 listopada 2022
  • wyświetleń: 1165

[ZDJĘCIA] Policyjna akcja odblaskowa. Potykacze na ulicy

"Noś odblaski. Bądź widoczny! Bądź bezpieczny!" - to kolejna akcja profilaktyczna na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. Już przed długim weekendem, dzięki współpracy pszczyńskiej policji z Urzędem Miasta, w pobliżu przejść dla pieszych, oprócz patroli drogówki znalazły się tablice informacyjne, które przypominają o tym, co jest najważniejsze - o naszym bezpieczeństwie. Jest to szczególnie ważne w porze jesienno-zimowej. Dlatego mundurowi apelują: noś odblaski!

Reklama

Policyjna akcja odblaskowa. Potykacze na ulicy - 10.2022 · fot. KPP Pszczyna


Przed nami tygodnie jesiennej aury. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni.

Właśnie dlatego pszczyńska policja wraz z Urzędem Miejskim w Pszczynie podjęła współpracę w zakresie kolejnych działań profilaktycznych. Jej efektem jest pojawienie się przy pasach tablic informacyjnych, które przypominają o bezpieczeństwie. Na dużych plakatach z daleka uwagę przyciągają elementy odblaskowe, które ma na sobie pieszy. Rysunek przedstawia mężczyznę, który przechodzi po zmroku na oznakowanym przejściu i jest widoczny w dużej mierze dzięki odblaskom.

Celem tej akcji jest uświadomienie mieszkańcom, jak ważne są odblaski, które po zmroku zdecydowanie poprawiają widoczność. Podczas działań mundurowi przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, że używanie takich elementów może uratować życie.

Osoby, które noszą ciemne ubrania są widziane przez kierujących zaledwie z odległości około 40 m, natomiast niewielki element odblaskowy sprawia, że stają się widoczne nawet z odległości 150 m. Dzięki temu kierowca ma czas na odpowiednią reakcję.

Policyjna akcja odblaskowa. Potykacze na ulicy - 10.2022
Funkcjonariusze rozdawali odblaski przy cmentarzach - 10.2022 · fot. KPP Pszczyna


Od piątku, 28 października w całej Polsce trwały działania "Wszystkich Świętych". Akcja trwa do 2 listopada. Jak co roku pszczyńscy policjanci dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego - szczególnie w rejonach cmentarzy. Właśnie tam umieszczone są profilaktyczne tablice informacyjne, czyli w miejscach gdzie ruch pieszych w najbliższych dniach jest największy.

Obecni na miejscu mundurowi rozdając opaski odblaskowe zachęcają dorosłych i dzieci do ich noszenia. Stróże prawa przypominają, że noszenie odblasków nie jest wstydem, ale mądrym i bezpiecznym wyborem.

Przypominany, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policjanci zalecają, mimo że nie jest to obowiązkowe, aby korzystać z elementów odblaskowych zawsze, kiedy poruszamy się po zmroku lub w warunkach zmniejszonej widoczności, idąc drogą pozbawioną chodnika również w terenie zabudowanym.

Policyjna akcja odblaskowa. Potykacze na ulicy

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.