pless.pl

Wiadomości

  • 2 listopada 2022
  • wyświetleń: 536

Co przyda nam się podczas survivalu? Wybieramy niezbędny sprzęt

Materiał partnera:

Survival to ekstremalny rodzaj aktywności fizycznej, który zyskuje coraz większą popularność. Liczy się podczas niego nie tylko wytrzymałość i sprawność, ale też wiedza dotycząca tego jak przetrwać w danych warunkach. Różne są rodzaje survivalu, podczas których nie zawsze jesteśmy zdani jedynie na siłę własnych rąk i możliwości naszego mózgu. Często możemy też korzystać z akcesoriów i sprzętów, ale w tym przypadku również musimy wiedzieć jak je wykorzystać, no i przede wszystkim, musimy też zorientować się, co ze sobą na survival warto zabrać.

survival, kamizelka


Podstawowe wyposażenie survivaloweWybór sprzętu na survival jest uzależnionych od charakteru danego wydarzenia, bo innych przygotowań może wymagać gra prowadzona gdzieś na odludziu, a innych survival w miejskiej dżungli. Nasza lista wyposażenia survivalowego jest więc bardzo orientacyjna, a każdy sam musi wybrać z nich te przedmioty, które rzeczywiście mu się przydadzą - również w oparciu o własne preferencje.

W pierwszej kolejność, niezbędny będzie nam na pewno plecak taktyczny. Musimy mieć w czym przenosić nasze rzeczy, a takie specjalistyczne plecaki wyróżniają się niezwykłą wytrzymałością i funkcjonalnością. Do wyboru mamy małe plecaki na kilkugodzinny survival, jak i bardzo pojemne modele, które sprawdzą się nawet podczas kilkudniowych wyjazdów.

Odzież taktyczna to kolejny podstawowy element wyposażenia survivalowego. Składają się na nią spodnie, kurtki, bluzy, koszulki, a nawet bielizna. Odzież taktyczna jest nie tylko odporna na rozdarcie, ale też szyje się z materiałów, które zapewniają dobrą cyrkulację powietrza w każdych warunkach pogodowych. Mogą one być też wodoodporne lub chronić przed niskimi temperaturami. Spodnie i kurtki taktyczne wyposaża się też w system kieszeni, w których pomieścimy różne przydatne akcesoria.

Podstawowe akcesoria taktyczne to również scyzoryki, noże i multitoole. Przydają się, gdy trzeba coś uciąć, pokroić lub przykręcić. Bardzo przydatne są zwłaszcza multitoole, bo zastępują kilka różnych narzędzi, a łatwo mieszczą się do kieszeni. Warto mieć je przy sobie podczas survivalu i nie ma wielkiego znaczenia, gdzie jest on organizowany.

Co jeszcze może przydać się nam podczas survivalu?Rękawice ochronne również zaliczają do elementów wyposażenia taktycznego i na pewno bardzo przydają się one w terenie. Chronią nasze dłonie podczas wykonywania różnych prac i są tak zaprojektowane, by w tych pracach nie przeszkadzały. Bardzo podobną charakterystykę mają też okulary i gogle ochronne.

Podczas survivalu mogą przydać się hełmy i kamizelki taktyczne - głównie podczas survivalu militarnego, czy namioty i akcesoria do rozpalania ognia - podczas survivalu w lesie. Może się też zdarzyć, że niezbędne nam będzie krótkofalówka, latarka lub lornetka. Zanim weźmiemy udział w tego typu aktywności, warto dobrze przemyśleć co będzie nam potrzebne. Nie ma też sensu zabierać ze sobą zbyt dużej ilości akcesoriów, bo będą one stanowić zbyt duże obciążenie. Podczas survivalu niezbędne jest więc dobre planowanie - także, jeśli chodzi o wyposażenie taktyczne, które kupuje się w wyspecjalizowanych sklepach, takich jak Gunfire.com.